1 Milyon Madencilik Sistemi, Çin’den Kanada’ya Taşınıyor

Çinli Bitcoin madencilik şirketi Optimum Mining Host, önümüzdeki 24 ay içinde 1 milyon madencilik sistemini Kanada’ya taşımaya hazırlanıyor. Şirkete bu süreçte ortağı Black Rock Petroleum Company yardımcı olacak.

Çin hükümeti, kripto para madenciliğine ardı ardına sert darbeler vurdu ve ülke genelinde operasyonları tamamen çökertti diyebiliriz. Bu bağlamda birçok sistem zaten kapatıldı ve başka alternatifler aranıyor. Çin’in kripto madenciliğini yasaklama hamlesinin arkasında iki ana neden var; Çin Halk Bankası’nın geçici para birimlerinden uzaklaşması ve karbon nötr hedefinin gerçekleşmesi.

Çin Halk Bankası resmi bir açıklama yaptı ve şu sözlere yer verdi:

Sanal para ile ticaret faaliyetleri, normal ekonomik ve mali düzeni bozmakta, yasadışı sınır ötesi varlık transferi ve kara para aklama gibi suç teşkil eden faaliyetlerin riskini doğurmakta, insanların mülkiyet güvenliğini ciddi şekilde ihlal etmektedir.

Bazı bölgelerdeki madencilik operasyonları şimdiden durduruldu ve Çin’de ekran kartı fiyatları da düşmeye başladı. Optimum Mining Host ve Black Rock Petroleum Company arasındaki bir ortaklık mevcut. İki şirketin yapmış olduğu bu hamle, daha önce Çin’de faaliyet gösteren büyük ölçekli madencilik operasyonlarının yanı sıra şirketlerin tüm ekipmanlarıyla birlikte Çin’den ayrılmak zorunda kalacağını gösteriyor.

Madencilik sırasında kullanılacak 1 milyon sistemin Kanada, Alberta’daki 3 alanda konumlandırılacağı söyleniyor. Görünen o ki Çin’in yaptığı hamleler sonrasında birçok şirket pılını pırtını toplayıp ülkeden ayrılacak.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim