Oyun - Gamer

Activision cephesi, hilecilere dava açtı!

Activision hilecilerle uğraşmaya devam ediyor. Call of Duty oyunlarını koruma altına almak isteyen şirket, uzun süredir sürdürdüğü mücadelenin sertliğini arttırma kararı aldı. Son gelişmelere göre oyun devi artık konuyu mahkeme salonlarına taşımaya başlayacak.

İlk adımlarını atan Activision cephesi, bir platformu dava etti. Call of Duty oyunları için hile satışı gerçekleştirdiği öğrenilen platformun, kapatılması isteniyor.

Activision, Alman web sitesini dava etti

Bir Alman web sitesi olan Engine Owning ile mücadele eden Activision, artık mahkeme kararını bekliyor. Öte yandan oldukça popüler bir site olan Engine Owning, hile satışları konusunda uzun süredir piyasada. Ürünlerinden çekinmeyen platform, dava hakkında bir açıklama gerçekleştirmedi. Oyunculara, hedef asistanı, duvarın arkasını görme ve tam kapasiteli radar servisleri sunan site, Call of Duty: Warzone içerisinde de yer kaplamakta.

Konuyla ilgili birde basın açıklaması gerçekleştiren Activision cephesi ise, durumun çözülmesini istiyor. Şirketin açıklamasında şunlara yer verildi:

Activision‘ın davası, kamu üyelerinin haksız rekabet avantajları elde etmelerini sağlamak için tasarlanmış çok sayıda kötü amaçlı yazılım ürününü kâr amacıyla dağıtan ve satan bir kuruluşun yasa dışı davranışlarına son vermeyi amaçlıyor. Activision, davalıların lehine hak kazanabilir. Alternatif olarak Activision, davalılar tarafından yapılan her bir ihlal için 2 bin 500 ABD Doları tutarında maksimum yasal tazminat hakkına sahiptir.

Abonelik sistemiyle çalışan ve işlerini büyüten Engine Owning cephesinin dava sonucu ne yapacağı oldukça merak ediliyor. Piyasadaki hemen her oyuna hile desteği sunan platformun, ciddi bir tazminat ile karşı karşıya kalması muhtemel. Bununla birlikte platformun kapatılması da olası seçenekler arasında. İlerleyen günlerde yeni detayların ortaya çıkmasına muhtemel gözüyle bakılıyor. Activision tarafından “yasa dışı” olarak nitelendirilen Engine Owning‘in mahkeme öncesi hizmet vermeye devam edip etmeyeceği de merak konusu. Bakalım şirket, bu durumun üstesinden gelebilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Peki sizler Activision cephesinden gelen hamleleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce şirket başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺