Oyun - Gamer

Age of Empires 4’ün Xbox sürümü tespit edildi

Bir Twitter kullanıcısı, yakın zamanda yaptığı paylaşımda Age of Empires 4 hakkında yeni bilgi paylaştı. Kullanıcı, oyunun Microsoft kodlarında dikkat çeken bir durum yakaladı. Bu noktada yapım artık platformun Xbox sürümü için de görüntülenebilir hale geldi.

XIP_CAR_JANUARY_2022 kod adıyla karşımıza çıkan yapımın bu kodunda bir ayrıntı dikkat çekiyor. CAR kelimesi Microsoft‘un Age of Empires 4‘ün dahili kod adı olan ‘CARDINAL’den geliyor. Yani bunun kısaltması olarak geçiyor.

Age of Empires 4 oyununun Xbox bağlantısı daha onaylanmadı

Age of Empires 4‘ün şu zamana kadar Xbox bağlantısı henüz onaylanmadı. Ancak Microsoft Flight Simulator konsola başarılı bir şekilde geçmişti. Şimdi onu Age of Empires 4’ün takip etmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Oyunun geliştiricisi Relic‘in ana şirketi Sega, yakın zamanda Microsoft ile ittifakları hakkında açıklama yaptı. Böylece yaklaşan oyunun Xbox’ta özel durumlara yol açacağına dair bazı kafa karışıklıklarını netliğe kavuşturdu.

Sega, Microsoft ile ittifak olmaları hakkında söylemlerde bulundu. Bu noktada şunları söyledi:

“Microsoft ile zaten çok yakın bir iş ilişkimiz var. Şirket olarak, büyük ölçekli oyunların geliştirilmesi için dış kaynak kullandık. Üçüncü bir taraf olarak çeşitli oyunlar tedarik ediyoruz. Süper Oyun konseptini duyurduğumuzda, Microsoft bu vizyona sempati duydu. Bu konuda yalnızca Microsoft’a oyun yayınlamaktan bahsetmiyoruz. Daha ziyade teknik destekleri ile birlikte dünyaya ulaştırılacak Süper Oyunu geliştirmekten bahsediyoruz.

Sega

Japon yayıncı, bu yıl küresel, çevrimiçi ve topluluğa odaklanan büyük bir küresel başlık oluşturmayı amaçladı. Bu noktada da orta ve uzun vadeli bir strateji olan yeni bir süper oyun girişimini vadetti. Şirketin bu ay yayınlanan yıllık raporunda, ana şirket SegaSammy, süper oyun hedeflerine ulaşmak için önümüzdeki beş yıl içinde 882 milyon dolar yatırım yapmayı düşüneceğini belirtti.

Sizler Age of Empires 4 ve Sega hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺