Oyun - Gamer

Alan Wake yapımcısından oynaması ücretsiz oyun geliyor!

Geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen Alan Wake 2’nin resmi duyurusunu gerçekleştiren Remedy Entertainment, şimdi de oynamasız ücretsiz bir çevrim içi yapım üzerinde çalıştığını belirtti. Remedy, bu oyunun yapımında ünlü Çin menşeli oyun yapımcısı Tencent Games ile birlikte çalışıyor. İşte oyunla ilgili paylaşılan tüm detaylar…

Alan Wake 2 sonrasında bir oyun daha geliyor

Geçtiğimiz The Game Awards etkinliğinde duyurulan yeni yapımlardan biri olan Alan Wake 2, Remedy Entertainment’tan bir süredir devam eden beklentiyi en sonunda karşılamıştı.

Bununla birlikte bu hafta içerisinde Game Informer’a açıklamalar yapan bir yatıcımcı, Remedy’nin Çinli yayıncı ve oyun yapımcısı Tencent ile partnerlik anlaşması imzaladığını duyurdu. Oynaması ücretsiz bir co-op çevrim içi deneyim sunacak olan oyunun ismi Vanguard olarak belirlenmiş Ancak bu isim, Call of Duty: Vanguard‘ın piyasaya sürülmesi sonrasında bir değişikliğe uğrayabilir.

Daha önce Stardew Walley, Rocket League, Minecraft ve Cities: Skylines gibi birçok oyunun yayıncılığını üstlenen Tencent Games, şimdi de Alan Wake, Control ve Max Payne serilerinin yapımcısı olan Remedy Entertainment ile anlaşmaya vardı.Remedy’nin servis tabanlı iş modeliyle piyasaya süreceği ilk oyun olacak yapım, co-op oynanışa sahip bir çevrim içi deneyim sunacak.

İlk gelen açıklamalar, yapımın hem PC ve konsollarda hem de mobil platformlarda satışa sunulacağını gösteriyor. Bununla birlikte yapımın Asya pazarındaki seçili ülkeler için kendine has bir isme sahip olacağını gösteriyor. Şu ana dek sadece çevrim içi olacağı, ücretsiz ancak oyun içi satın alımlara açık bir iş modeliyle geleceği ve oyunun planlanan adının Vanguard olduğu bilgilerine sahibiz. Buna karşın Alan Wake 2’ye dair yeni materyaller yayınlandıkça yapıma dair yeni bilgiler de sunulacak.

Peki sizer bu yeni duyurulacak oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺