Genel Haberler

Apple, M2 işlemcili yeni MacBook Pro’larını ne zaman tanıtacak?

Apple’ın M2 işlemcisinin duyurulmasının üzerinden çok zaman geçmedi. Haziran ayında düzenlenen WWDC 2022 etkinliğinde tanıtılan M2 işlemcinin adaptasyon çalışmaları tamamlanmak üzereyken, anlaşılan testler de bitmiş durumda. Öyle ki, şirketin yeni MacBook Pro’ları hakkında çıkış tarihine ilişkin sızıntılar başladı.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre Apple, MacBook Pro 14 ve MacBook Pro 16 inçlik modellerinin M2 versiyonları üzerinde çalışıyor. Gurman’a göre Apple, geçen yıl MagSafe şarjı, daha fazla bağlantı noktası ve daha iyi ekran eklemek için yeniden tasarladığı 2 bilgisayarın tasarımını ve özelliklerini büyük olasılıkla aynı bırakacak. Yani değişen sadece işlemci olacak gibi görünüyor.

M1 Pro ve M1 Max yongalarının yerine M2 sürümlerinin eklenmesinin muhtemel olduğunu ileri süren Gurman, Apple’ın yeni MacBook Pro’ları sonbahar aylarında piyasaya süreceğini iddia ediyor. Ancak şunu da ekliyor: “Devam eden tedarik zinciri zorlukları göz önüne alındığında, yeni modellerin mağaza raflarına ne zaman geleceğini tam olarak tahmin etmesi zor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺