Oyun - Gamer

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi Roblox benzeri oyunlar

Bir oyunda uzun vadeyi düşünmek önemli bir rol oynuyor. Özellikle oyunculara özgürlük, araçlar ve derinlik sunulması bir ilgi artışı oluşturuyor. Bir oyun, oyuncuların yaratıcı olmalarına imkan tanımak ve hayal güçlerini kullanmalarına yönlendirmek için iyi bir aktivite görevi üstleniyor. Tam olarak bunu yapmanızı sağlayan en popüler oyunlardan bir tanesi de Roblox.

Roblox, 2005‘ten beri oyunculara bir oyun içerisinde çeşitli oyunlar oluşturmalarına imkan tanıyor. Yine de Roblox bunun için size yeterli gelmiyorsa, sizin için buna benzer birtakım oyunları listeledik. İşte Roblox’a benzeyen oyunlar…

Roblox yerine oynayabileceğiniz oyunlar

Minecraft

Dünya kurma ve sandbox türündeki en popüler oyunlardan birisi de Minecraft oluyor. Oyun, oyuncuların içerisinde bulunduğu dünyada binalar inşa etmesine olanak tanıyor. Oyuncuların yalnızca güzel dünyalar oluşturması için sınırsız kaynak kullanmalarına imkan tanımakla kalmıyor, aynı zamanda hayatta kalırken keşif, işçilik ve savaş içeriyor.

Garry’s Mod

Fizik sanal alan macerası arıyorsanız Garry’s Mod size iyi bir alternatif olabilir. Çünkü oyun, yapısal olarak Roblox‘a oldukça benziyor. Yapım içerisinde çeşitli nesneler oluşturabilirken, bunlardan da yeni nesneler oluşturmak için birbirlerine bağlayabiliyorsunuz. Bu noktada sizlere oldukça fazla bir özgürlük imkanı sunuyor.

Lego Worlds

Lego hayranıysanız bu oyun size hitap edebilir. Lego Worlds içerisinde kendi Lego dünyanızı yaratabilirsiniz. Bunun için yapım size oldukça fazla sayıda Lego bloğu sunuyor. Bunlarla ne yapmak istediğinizi de tamamen size bırakıyor.

Creativerse

Creativerse, oldukça iyi sayıda ayrıntıya değiniyor. Bu noktada blok tabanlı dünyalar kurma fikrini apayrı bir seviyeye taşıyor. Üstelik oynaması ücretsiz olması, oyuncuları çeken cazip bir teklif oluyor. Yapım, oyuncuların etraflarındaki bitki ve hayvanlarla etkileşime girebilecekleri ve eşyalar üretebilecekleri bloklar dünyasında geçiyor.

Rising World

Rising World, yukarıdaki saydığımız oyunlardan biraz daha gelişmiş bir yapıya sahip. Yine de Roblox‘a benzer yönleri de yok değil. Hala erken erişimde yer alan oyun, özgürlük sunan bir dünyada geçiyor. Oyuncular, 200’den fazla farklı yapı malzemesi, mobilya, demirbaş ve daha fazla öğe ile dünyanın düzenini değiştirebiliyor.

Sizler yukarıdaki Roblox benzeri oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺