Battlefield 2042 hakkında yeni açıklamalar

Battlefield 2042 geçtiğimiz aylarda duyuruldu ve bir oynanış fragmanı da yayınlandı. Modern zamanda geçecek oyun sadece çok oyunculu moduna odaklanacak ve 128 kişilik sunucular barındıracak. Bu 128 kişilik sunucuları bazen doldurmak zor olacağı için geliştiriciler bot ekleyeceklerini açıklamıştı. DICE, bot sisteminin nasıl olacağını açıkladı.

Sunucuyu dolduran botları kapatamazsınız

128 kişilik Battlefield 2042 sunucularını doldurmak bazen zor olabilir. Bu yüzden sunucular için botlar tasarlandı. DICE, bir blog yazısında gerçek oyuncuların maça katıldıkça YZ botlarının yerini alacağını açıklamadan önce, “Maç dolmadıkça veya neredeyse boş olmadıkça, oyunculardan daha fazla YZ askeri göreceksiniz” dedi. YZ botları sevmeyen oyuncular için de bazı geliştirmeler bulunuyor.

Normalde oyun içerisinde Uzman sınıfı askerler bulunuyor ve bu askerlerin kendilerine has özellikleri var. YZ askerleri uzman asker olamıyor, böylece Wingsuit ve kanca kullanamıyorlar. Yine de sizinle yan yana çatışabilecek ve düşen takım arkadaşlarınızı kaldırabilecekler. YZ askerleri sunucular için varsayılan olacak ve kapatılma gibi bir seçenek olmayacak. Yine de YZ askerleri diğer oyunculardan rahatlıkla ayırt edebileceksiniz.

Battlefield 2042 ile ilgili daha fazla bilgiyi 22 Temmuz‘da EA Play Live etkinliğinden öğreneceğiz. Oyun, 22 Ekim‘de PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için çıkacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim