Oyun - Gamer

Call of Duty geliştiricisi, serinin gidişatını iyi görmüyor!

Infinity Ward bünyesinde ve Call of Duty serilerinin geliştirilme aşamasında yaratıcı stratejist olarak görev yapan Robert Bowling, Call of Duty serisinin gidişatını değerlendirdi. 2006 – 2012 yılları arasında, Infinity Ward’ın üst düzey yöneticilerinden biri olan Bowling, serinin artık baştan sona yeniden yaratılması gereken bir sürece doğru gittiğini itiraf etti.

Call of Duty serisi için çanlar çalıyor

Bilindiği üzere Call of Duty serisinin son oyunu geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürüldü. PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S ile birlikte PC platformu için de oyuncuların beğenisine sunulan yapım, hem Metacritic notlarıyla hem de satış rakamlarıyla serinin en başarısız oyunlarından biri oldu. VGC cephesinden gelen bilgilere göre Call of Duty: Vanguard, serinin en beğenilen yapımlarından biri olan CoD 4’ten sonra, yaklaşık 15 yıl içerisinde piyasaya çıkan ve en az satılan CoD oyunu oldu.

Hem forumlarda hem de oyunun Steam sayfasında ciddi eleştirilerle karşı karşıya kalan Call of Duty cephesi, şimdi de oyunun eski yapımcılarından birinin eleştiri oklarının hedefi oldu. Serinin geliştirilmesinde yaklaşık 6 yıl boyunca yaratıcı stratejist olarak görev yapan Robert Bowling, serinin artık küçük değişiklikler yerine artık yeniden bir yapıma ihtiyaç duyduğunu iddia etti.

Resmi sosyal medya hesabı aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Bowling, serinin yapımcılarının eskiden oyunculara bir dost gözüyle baktığını belirtti. Yeni nesil CoD’ların geliştirilme aşamasında artık oyuncuların birer müşteri haline geldiğini ve geri dönüşlerin hiçbir şekilde kale alınmadığını iddia etti. Bowling, yapımcıların artık oyunculara içerik hediyeetmekten vazgeçip temel oynanış mekaniklerine odaklanmasın gerektiğini söyledi.

Peki sizler Bowling’in yaptığı açıklamalar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de CoD serisi artık bir yeniden yapıma ihtiyaç duyuyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺