Oyun - Gamer

Call of Duty hesabından, hilecileri korkutan paylaşım!

Call of Duty serisi, tıpkı diğer çok oyunculu yapımlar gibi hileciler yüzünden baş ağrısı çekiyor. Oyun deneyimini kötü etkileyen kişilerle mücadelesini sürdüren Activision, yeni hamleler yapacağa benziyor. Dağıtıcı firmanın elinde olan Call of Duty Twitter hesabı, bu konudaki ilk sinyalleri verdi.

Gizemli ve tehdit dolu bir mesaj yayınlayan hesap, hilecilerin gözünü korkutmayı başardı. Tam olarak alınacak önlemler açıklanmazken, oyuncular paylaşıma oldukça olumlu geri dönüşler sağladı.

Call of Duty Twitter: “Yakında görüşeceğiz!”

Doğrudan hileciler için oluşturulan metin, oyunu normal bir şekilde deneyimlemek isteyen kişileri korur nitelikte beyanlar içeriyor. Bununla birlikte hilecilerin hoş karşılanmadığının belirtildiği açıklamada şunlar yer alıyor:

Sevgili hileciler,

Oyunları seviyoruz. Bu bizim için bir tutku. Dünyanın en büyük hayranlarına oyun yapmaktan dolayı da gururluyuz. Her zaman istediğimizi alamıyoruz. Ancak elimizden gelenin en iyisini sunmak için çalışıyoruz. Hile yapmak, herkes için eğlencenin sonunu getiriyor. Kimse hilecileri sevmez. Amacımız, eğlenceli oyun deneyimini adil şartlar altında bütün geliştiricilere, oyunculara ve Call of Duty hayranlarına sunmak. Hileciler hoş karşılanmaz. Asla da tolere edilmezler. Yakında neden bahsettiğimizi göreceksiniz.

12 Ekim tarihinde paylaşılan gönderide yer alan “yarın görüşürüz” ibaresi, şimdiden merak ediliyor. Bununla birlikte içerisinde bulunduğumuz günde (13 Ekim) Activision tarafından yeni hamlelerin duyurulması bekleniyor. Henüz beta aşamasında olan Vanguard için benzer sorunlar yaşayan şirket, oyundan gün aşırı hileci kovuyor.

Özellikle son dönemlerde hile karşıtı savunma sistemi çok eleştirilen Activison, oyuncu kaybetmek istemiyor. Azalan güveni tazelemek isteyen firma, paylaşım ile birlikte safları sıklaştırmak istiyor. Ancak yine de istenileni tam olarak elde edemeyebilirler. Zira paylaşımda, Call of Duty oyuncuları ile hayranları ayıran ibarelerin yer alması, kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Günün sonunda gözler Activision ve yapacağı hamlelere çevrildi. Bakalım şirket, bu büyük beladan kurtulabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Sizler oyun dünyasındaki hileciler hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Activision bu sorunun üstesinden nasıl gelebilir? Konuyla alakalı görüş ve teorilerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bir Yorum

  1. Keşke Counter Strike G.O. içinde hileye çözüm bulsalarda yetenekli insanların oyun zevki yok olmasa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺