Oyun - Gamer

Call of Duty yapımcıları, Activision’a tepkili!

Call of Duty serisinin geliştiricisi stüdyolarından olan Treyarch, son dönemlerde gündem olan skandalları değerlendirdi. En son paylaşılan raporlarda kendilerine de dokunan olaylar karşısında sessizliğini bozan şirket, oyun dünyasını sarsan taciz ve şiddet olaylarına tepki gösterdi. Stüdyo, amaçlarının sadece oyun yapmak olduğunu niteledi.

Bununla birlikte Treyarch‘tan gelen çıkışla birlikte, alt stüdyoların hareketi de sürüyor. Bazı oluşumlar, grev yapma kararı alırken, eylemlerini sonlandıran stüdyolar da mevcut.

Call of Duty: Vanguard’ın yapımcısı şiddete karşı

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşım ile olaylara tepki koyan Treyarch cephesi, bir nevi günah çıkardı. Zira son paylaşılan raporlarda firmanın da adı geçerken, stüdyonun en yetkili ismi Dan Bunting‘in de skandallara karışması, dikkatleri çekmişti. Dan Bunting ile adı çıktığından bu yana çalışmayan şirket, durumu en kısa sürede toparlamak istiyor.

Twitter paylaşımı ile açıklanan duyuruda sadece oyun geliştirmek istediklerini açıklayan Treyarch, kültürlerinde böyle bir şey olmadığını belirtti ve ekledi:

Stüdyo olarak amacımız, dünyanın keyifle izleyeceği harika oyunlar yapmak. Bu çabayı sürdürme ayrıcalığına sahip olmak Treyarch‘ın çalışanları sayesinde mümkün oldu. Bizler, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışan akıllı, yetenekli, birinci sınıf yaratıcı profesyonellerden oluşan bir stüdyoyuz. Kültürümüzde cinsiyetçiliğe, tacize, ırkçılığa, bağnazlığa, ayrımcılığa veya zorbalığa yer yoktur. Herkesin gelişebilmesi için güvenli, çeşitli ve kapsayıcı bir çalışma ortamı sağlamak en yüksek önceliğimiz olacaktır. Treyarch’taki herkes oyun geliştirmeye ilgi duyuyor çünkü video oyunlarının sanatına ve önemli anları yaratabilen sihre karşı derin bir sevgimiz var.

Şirketin bu açıklamanın ardından yapacakları merak edilirken, ilgili sosyal medya paylaşımının yorumlara kapalı olması da dikkat çekti. Activision Blizzard skandalları, oyun sektörünü derinden etkilemeye devam edecekmiş gibi duruyor. Birçok alt stüdyo, greve gitme kararı almış, bazıları şirket yönetiminde büyük değişiklikler talep etmişti. Bakalım ilerleyen günlerde gelişmeler ne yönde olacak, bekleyip göreceğiz.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺