Chrome’un dino oyununu sevenlere müjde!

İnternetsiz zamanlarda stres atmak için birebir olan Chrome dino oyunu, artık size bir adım daha yakın. Google daha önce bu oyunu internetiniz olsa bile oynayabilmeniz için özellik eklemişti. Eğer bu oyunun büyük bir hayranıysanız artık Android‘de erişmek daha kolay olacak. 

Chrome, dino oyunu için Android’e de widget getirdi

Neredeyse herkesin bir defa oynadığı dinozor oyunu, telefonlardaki Android ve iOS uygulamasında da oynanabiliyor. Mobil cihazlarda mobil veriyi kullanabildiğimiz için internetsiz kalmak bilgisayara göre daha zor. iOS 14 ile iPhone dünyası widget’larla tanıştığında Google, hoşgeldin hediyesi olarak dino widget’ını getirmişti. Yeni Chrome güncellemesi ile aynı durum Android için de geçerli oldu.  


Chrome dino oyunu

Telefonunuzun ana ekranından dino oyununa erişebilmek için Chrome’un gizli ayarlar sayfasından bir seçeneği değiştirmelisiniz.  

Öncelikle Chrome uygulanmasının adres çubuğuna “chrome://flags” yazın ve adrese gidin. 

Açılan sayfa, Chrome’un gizli ayar sayfasıdır. Bu sayfada #enable-dino-widget-android seçeneğini bulun. 

Ardından bu değeri “Enabled” olarak değiştirin.  

Adımları doğru yaptıysanız telefonunuzun ana ekranında dino oyununa hızlı erişmeniz için widget eklenecek.

Eğer flags sayfasında dino ile ilgili bir seçenek göremiyorsanız uygulamanız güncel değildir. Güncelleme yapıp tekrar kontrol edin. Bu işlemlerin eski Android telefonlarda çalışmayabileceğini de göz önünde bulundurun. Eğer widget eklemek yerine sadece oyuna istediğiniz zaman erişmek istiyorsanız adres çubuğuna chrome://dino yazmanız yeterli.

Sizin dino’daki en yüksek skorunuz neydi? Yeri gelmişken bir rekor daha kırmayı deneyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim