Oyun - Gamer

Covid-19 bir oyun geliştirme sürecini daha baltaladı

Final Fantasy (FF) serisi uzun süredir geliştiriliyor ve her oyun ile birlikte yenilikler ekleniyor. Daha önce sıra tabanlı rol yapma oyunlarıydı. FF 15 ile birlikte sıra tabanlı dövüş sistemi yerini gerçek zamanlı dövüşe bıraktı. FF 7 Remake ile birlikte yarı sıra tabanlı bir dövüş sistemi denendi ve birçok oyuncu bu sistemi beğendi. Final Fantasy oyunlarının geliştirme süreçleri bazen sekteye uğrayabiliyor yine de her geliştirici ekip gibi Square Enix de durumu idare ediyor.

Final Fantasy 16 geliştirme süreci Bahar 2022’ye kadar uzadı

Final Fantasy 16 için henüz resmi bir çıkış tarihi duyurulmadı. Hayranlar daha önce oyunun 16 Haziran 2022‘de çıkacağını iddia ediyordu. Fakat Final Fantasy 16’nın yapımcısı Naoki Yoshida, Twitter’da FF 16’nın geliştirme sürecinin uzayacağını belirtti. Erteleme haberine bakacak olursak oyunun resmi çıkış tarihinin 2022 yılının sonuna ya da 2023‘ün Bahar dönemine sarkacağı belirtiliyor.

Final Fantasy XVI resmi hesabının Twitter’da paylaştığı görselde Yoshida’nın açıklaması yer alıyor. Yapılan açıklama şu şekilde:

Herkese selamlar. Son konuştuğumuzda 2021‘de Final Fantasy 16 hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağıma söz vermiştim. Ancak devam eden COVID-19 salgınından kaynaklanan komplikasyonlar gerçekleştiği için bu sözü tutamayacağımı üzülerek bildiririm. Ayrıca oyunun geliştirme süreci yarım yıl uzamış oldu. PlayStation 5 için geliştirilen Final Fantasy serisine en son eklenen Final Fantasy 16, dünyanın dört bir yanından yetenekli yaratıcılardan oluşan oldukça büyük bir ekip topladı. Ancak Covid-19‘un etkilerini dengelemek amacıyla, personelin evden çalışmasına izin vererek bu iş gücünü merkezden uzaklaştırmak zorunda kaldık. Bu, ne yazık ki Tokyo ofisiyle iletişimi engelledi ve bu da, dış kaynak ortaklarımızın eşya teslimatlarında gecikmelere (veya aşırı durumlarda iptallere) yol açtı

Final Fantasy hayranlarının en son duymak isteyeceği şeylerden birisi oyunun geliştirme sürecinin ertelenmesidir. Yine de Yoshida, 2021 yılında oyunla ilgili birçok sıkıntının geride bırakıldığını ve daha kolay bir geliştirme sürecinin kendilerini beklediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺