Oyun - Gamer

Cyberpunk 2077 yapımcısı, yaptığı açıklamayla hayranları çıldırttı!

Piyasaya çıktığından beri olumlu/olumsuz birçok yönden dilden düşmek bilmeyen Cyberpunk 2077 tartışmalarına bir yenisi eklendi. Oyunun baş yöneticilerinden veri macera tasarımcısı olarak da bilinen Pawel Sasko, Cyberpunk 2077’de doğru düzgün bir polis kovalamacası mekaniği olmaması eleştirisine verdiği cevapla hayranları çok sinirlendirdi.

Sasko: “Bu sistem Sonic’te de yok!”

CD Projekt ve Cyberpunk 2077 cephesinde sular bir türlü durmak bilmiyor. Son olarak oyunun başrol oyuncusu Keanu Reeves‘in, yapımı bir dakika bile oynamadığını itiraf etmesi sonrasında gündem olan Cyberpunk 2077 için oldukça enteresan bir açıklama daha geldi. Oyunun baş yapımcılarından Pawel Sasko, oyundaki bir eksikliğe bulduğu bahane ile oyuncuları çok kızdırdı.

Son olarak resmi Twitch hesabından geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın yapan oyunun baş tasarımcılarından Pawel Sasko, sohbet penceresindne gelen eleştirilere yanıt verdi.

Bildiğiniz üzere Cyberpunk 2077’de doğru düzgün çalışan bir suçlu – polis kovalamacası mevcut değil. Eğer şehir içinde herhangi bir biçimde suç işlemişseniz, polisler haritada rastgele bir noktada adeta mantar gibi biterek peşinize düşüyorlar. Bu konuyla ilgili gelen eleştirilere oldukça enteresan bir yanıt veren Sasko, bu sistemin Sonic’te de olmadığını belirterek oyuncuları çok sinirlendirdi.

İşte CD Projekt RED yapımcısının açıklaması:

“Sonic’te veya Elden Ring gibi bir açık dünya oyununda da böyle bir sistem olduğunu sanmıyorum. Piyasadaki bütün açık dünya oyunlarında bu çeşit rastgele durumlar yaşanabiliyor.”

Pawel Sasko

Yaptığı enteresan açıklamayla oyunculardan ve sohbet penceresinden büyük tepki çeken Sasko, konuyla ilgili daha fazla yorum yapmadı. Peki sizler yapılan bu açıklamayla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺