Oyun - Gamer

Cyberpunk 2077’ye yapımcıların bile eklemediği bir özellik geldi!

Son yılların en tartışmalı yapımlarından biri olan Cyberpunk 2077‘nin oyun dünyasında yarattığı etki halen sürüyor. Sancılı çıkış süreci sonrası gelen yamalarla yavaş yavaş toparlanan oyun için mod yapımcıları da var gücüyle çalışıyor. Son olarak yetenekli bir mod yapımcısı olarak bilinen keanuWheeze, oyuna metro ile seyahat etme imkanını getirdi.

Metro modunun kurulumu oldukça kolay

Her ne kadar The Witcher serisinin yapımcısından geliyor olmasıyla zaten büyük bir merakla beklense de Cyberpunk 2077’yi dünya çapında tanıtan ilk video, E3 2018’de yayınlanan tanıtım fragmanıyla olmuştu.

Ana karakterimiz V’nin metro’nun camından Cyberpunk 2077’nin geçeceği Night City’yi süzdüğü sahne akıllarda ilk andan beri yer etmişti. Ancak oyun piyasaya çıktığında bu metrolara hiçbir şekilde binemediğimiz ve metroyla seyahat etme gibi bir özelliğin oyuna hiç eklenmemiş olduğu ortaya çıkmıştı.

Elbette oyun o kadar sorunlu bir çıkışa sahipti ki metroyla seyahat edip edememek oyuncuların üzerine düşündüğü en son özelliklerden biriydi. Buna karşın NexusMods’da yaptığı kaliteli modlarla bilinen keanuWheeze, oyunda hem ekip arkadaşlarınızla çatışmalara katılabileceğiniz hem de şehirdeki metrolar ile Night City’de seyahat edebileceğiniz farklı bir mod geliştirdi. Metro System adı verilen modun kurulumu ise oldukça kolay…

Cyberpunk 2077 Metro Modu nasıl kurulur?

  • Öncelikle buraya tıklayarak ilgili mod sayfasına gidin ve Nexusmods hesabınıza giriş yaptıktan sonra mod dosyasını bilgisayarınıza kurun.
  • İndirdiğiniz .rar dosyasını bilgisayarınızda herhangi bir klasöre çıkarın.
  • Daha sonra .bin klasörünü “C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonCyberpunk 2077″ ana klasörüne kopyalayın ve dosyaları değiştirin.
  • Tüm modların olduğu gibi Metro modunun da çalışması için CyberEngine Tweaks aracına ihtiyacınız olacaktır. Dosyayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 için geliştirilen farklı modlarla oyunun kapsamı genişlemeye devam ediyor. Peki siz geliştirilen metro modu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizlerin kullandığı daha keyifli bir Cyberpunk 2077 modu mevcut mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺