Oyun - Gamer

Diablo 4 için devrim niteliğinde özellikler duyuruldu!

Diablo 4 ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıktı. Blizzard yapımı efsane oyun serisinin son üyesi, yeni özellikler ile oyuncuları karşılayacak. Şirketin yayınladığı geliştirici raporuna göre oyun, önceki yapımlardan farklı yeniliklere sahip olacak.

Firmanın yaptığı duyuruya göre oyun içinde yer alacak karakterimizi özelleştirebileceğiz. Oyuncular, seçtikleri sınıfa istedikleri görünümü verebilecekler. Bununla birlikte kişiselleştirme ekranı sadece karakterin vücut kısmında olmayacak. Oyun içerisindeki eşyalarında görünüşleri değiştirilebilecek.

Diablo 4 için detaylı kişiselleştirme özelliği!

Diablo 2 Resurrected ile oyun dünyasına kendini bir kez daha hatırlatan seri için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Normal şartlarda oyunculara hazır karakterler sunan Blizzard, rol yapma ögelerini arttırmaya karar verdi. Dördüncü oyununu geliştiren firma, seride bir ilki başaracak. Artık oyun içerisinde karakterler tamamen kişiselleştirilebilir olacak. Konuyla alakalı bir yazı yayımlayan Blizzard, şunları aktardı:

“Artık oyun içi karakterinizin görünüşünün kontrolü sizlerin elinde olacak. Oyuncular seçtikleri sınıfların ten, göz rengini ve vücut şeklini tamamen değiştirebilecekler. Öte yandan karakterlere sakal, bıyık, dövme, mücevher ve savaş boyası gibi eklemeler de mevcut olacak.”

Oyun içi eşyalarda durumdan etkilenecek!

Karakter yaratma kısmında önemli yenilikler getiren firma, oyun içi eşyalara da benzer bir sistem uygulayacak. Oyuncular, özelleştirdikleri sınıfların zırh, silah ve kask gibi ekipmanlarını boyayabilecekleri. Diablo 3‘te de benzer bir sistem yer almaktaydı. Ancak baş karakter tasarımcısı Arnaud Kotelnikoff, daha gelişmiş bir yapı ile oyuncuları karşılayacaklarını belirtti. Sistem, oyun içinde yer alan gardıropların içerisinde yer alacak ve tamamen kişiselleştirmeye hazır olacak.

Diablo 4 içerisinde farklı bir hava yakalamak isteyen Blizzard, tüm bu sistemleri kurgularken fazla gerçekçi bir yapıya sahip olmak istemiyor. El yapımı hissi oluşturmak isteyen firma, oyun içerisindeki karakterlerin sıradanlaşmaması için elinden geleni yapıyor.

Oyun motorunun birer parçası olacak olan bu yapılar, hikaye anlatımında da önemli bir eşik olabilir. Eski oyunlarda hazır animasyonların yer aldığı sinematikler daha modernize olacaklar. Oyuncular kendi kişiselleştirdikleri karakterleri oyun motoru sayesinde sinematiklerde sorunsuz bir şekilde görebilecekler. Hayranları tarafından merakla beklenen Diablo 4 umarız beklentileri karşılamayı başarır.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim