Oyun - Gamer

Diablo Immortal, büyük eleştirilere rağmen elde ettiği gelirle parmak ısırttı

Piyasaya sürülmesi ile birlikte büyük eleştirilerin odağı haline gelse de Diablo Immortal, iki hafta sonunda Blizzard’a yaklaşık 24 milyon dolar kazandırdı. Analiz firması GameDev Reports tarafından paylaşılan bir raporda, oynaması ücretsiz oyunun aynı zaman diliminde yaklaşık 8,5 milyon kez indirildiğini ve indirmelerin yüzde 26’sının ABD kaynaklı olduğunu belirtiliyor. Blizzard’ın Diablo Immortal’dan elde ettiği gelirin büyük kısmı da Amerika’dan geldi. Bugüne kadar, ABD’li oyuncular oyunun tüm kazançlarının yaklaşık yüzde 43’ünü oluşturdu.

Immortal’ın erken dönem finansal başarısının boyutunu bir karşılaştırma ile belirtmek istersek, Blizzard’ın şu anda çıkardığı diğer tek mobil oyun olan Hearthstone, Mayıs ayında yaklaşık 5 milyon dolar kazandı. Immortal’ın para kazanma sistemlerine yönelik yüksek tepkilere rağmen, muhtemelen kimsenin oyunun başarısız olmasını beklemediği açık. Bunun yerine, birçok hayranın en büyük endişesi, Immortal’ın başarısı sebebiyle Blizzard’ın gelecekteki oyunlarında para kazanma modeline bu istenmeyen modele çevirmesi gibi gözüküyor.

Neyse ki şimdilik bu korku yersiz görünüyor. Diablo markası genel müdürü Rod Fergusson kısa süre önce Diablo IV’ün Immortal’dan farklı bir para kazanma sistemine sahip olacağını söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺