Oyun - Gamer

EA’den iki popüler oyun için ücretsiz DLC fırsatı!

EA Games, BioWare firmasının bazı oyunlarıyla ilgili yeni kararlar aldı. Şirket, BioWare Points isimli ödeme sistemini Origin’den kaldıracağını açıkladı. Böylece sadece BioWare Points ile elde edilebilen DLC’ler ücretsiz olacak. Mass Effect ve Dragon Age için geliştirilen tüm ek paketleri artık bedava olarak alabilirsiniz.

Mass Effect ve Dragon Age DLC’leri bedava oldu

Electronic Arts çok sayıda ek içeriği tamamen bedava hale getirecek iddialı bir karara imza attı. Oyunculara gönderilen ve Reddit’te paylaşılan bir e-postaya göre şirket, BioWare Points’in 11 Ekim’den itibaren rafa kaldırılacağını açıkladı.

Bu karar sayesinde BioWare tarafından geliştirilen iki büyük oyunun DLC’leri ücretsiz sunulacak. Her iki oyun serisinin de yıllardır devam ettiğini ve pek çok DLC paketine sahip olduğunu düşünürsek, yeni karar oyuncuları sevindirecek.

Daha önce BioWare oyunları oynamadıysanız, BioWare Points nedir diye sorabilirsiniz. Origin’de dijital ödeme yapmanızı sağlayan bu hizmet, BioWare oyunları için DLC almanıza fırsat tanıyor. Ancak 11 Ekim’de devre dışı bırakılmasıyla artık ek paketleri ödeme yapmadan edinebilirsiniz.

BioWare Points ödeme sisteminin iptal edilmesiyle birlikte Dragon Age 2, Dragon Age Origins, Mass Effect 2 ve Mass Effect 3 için sunulan DLC’ler de ücretsiz hale gelmiş oldu. Bu ek paketler için herhangi bir zaman kısıtlaması olmadığını hatırlatalım.

Çok oyunculu DLC’ler paralı olmaya devam edecek. EA, BioWare Points’in önümüzdeki 90 günlük süre boyunca kullanılabileceğini söyledi. Eğer puanınız yetiyorsa bu çok oyunculu DLC’leri edinmeniz mantıklı olacaktır, çünkü 11 Ekim’den sonra kullanılamayacak.

Aslında bu değişiklik, oyuncuları genel olarak etkilemeyecek. Çünkü BioWare Points, Dragonn Age: Inquisition ve Mass Effect: Andromeda gibi oyunlarda kullanılamıyor. Geliştirici “Crystals” ve “Platinum” gibi dijital paralara geçiş yaptı.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Lütfen düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺