Oyun - Gamer

Efsane PlayStation oyununun geri dönüş planları suya düştü!

Sony PlayStation markasının son dönemdeki önemli yapımlarından biri olan Days Gone’ın yapımcısı Jeff Ross, 2020 yılında şirket ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonrasında Sony’den ayrılmıştı. Ünlü yapımcı, yine eski Sony PlayStation çalışanı ve God of War serisinin de yapımcılarından biri olan David Jaffe ile bir röportaj gerçekleştirdi. Ross, ünlü bir PlayStation 1 oyununun yeniden yapımını reddettiğini açıkladı.

Sony, Syphon Filter serisini geri getirmek istemiş

Her ne kadar 2019 yılında piyasaya sürüldüğünde oldukça ciddi eleştiriler alsa da Bend Studio tarafından geliştirilen Days Gone, aradan geçen süreçte gelen yamalar ve geliştirmelerle bir miktar toparlamıştı. Sony, yapımın maliyetlerini çıkarmak ve ekonomik olarak rahatlamak için yapımı PC platformuna Steam aracılığıyla da piyasaya sürmüştü.

Oyunun baş yapımcısı ve eski Sony çalışanı Jeff Ross, gerçekleştirdiği bir röportajda ünlü Japon şirketin oyunun son halinden hiç ama hiç memnun olmadığını itiraf etti. Ross, Days Gone 2’yi geliştirmek istediğini ve konuyla ilgili Sony ile bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi. Buna karşın bu fikrin daha baştan ölü doğduğunu ve Sony’nin üst yönetiminden onay alamadığını belirtti.


Syphon Filter: Logan’s Shadow

Yapımın hem incelemelerde hem de satışlarda vasat bir grafik çizmesi sonrası gözden düşenJeff Ross için Sony’den farklı bir teklif de iletilmiş. Sony, PlayStation 1’in en efsane yapımlarından biri olan ve 2007 yılında PSP için piyasaya sürülen Syphon Filter: Logan’s Shadow‘dan beri sırra kadem basan seri için bir ‘reboot’ projesi düşünüyormuş Buna karşın Ross, bu teklifi reddederek Sony’den ayrılmaya karar vermiş.

Daha önce Sony Bend bünyesindeyken birkaç üçüncü şahıs açısından oynanan aksiyon oyununda çalıştığını belirten Ross, buna karşın Syphon Filter serisini nasıl geri getirebileceği ile ilgili hiçbir fikre sahip olmadığını ve bu yüzden teklifle ilgilenmediğini açıkladı.

Peki sizler bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bir gün Syphon Filter serisini yeniden PlayStation dünyasında görebilecek miyiz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺