Oyun - Gamer

Ekran kartınızı zorlayacak kadar iyi grafiklere sahip oyunlar!

Günümüz oyunlarının birçoğu elimizdeki donanım özelliklerine sahip bilgisayarları zorluyor. Hatta bazı yapımlar en güncel donanımlara sahip bilgisayarınızı bile zorlayacak oyunlar oluyor. Bunlar genellikle yüksek grafikli oyunlarda meydana geliyor.

İşlemci bazen ekran kartını taşıyamadığında oyunlarda çeşitli kasmalar meydana geliyor. Bu durum tam tersi için de geçerli. Durum böyle olunca bilgisayar donanımında birtakım yeniliklere gidilmesi gerekiyor. Biz bu içeriğimizde bilgisayarınızı oldukça zorlayacak oyunları bir araya getirdik.

En iyi grafiklere sahip oyunlar

Günümüzde bilgisayarları en çok zorlayacak yapımlar yüksek grafik isteyen oyunlar oluyor. Bu durum eskiden olsaydı optimizasyon sorunlarını en başa alırdık. Ancak yüksek sistem gereksinimi isteyen yapımlar düşük donanımlı bilgisayarlarda çeşitli kasma ya da donma gibi durumlara yol açıyor. İşte bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar…

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey, çıktığı günden bu yana serinin hayranları tarafından beğeni topladı. Son zamanlarda yapım tekrardan oynanmak için tercih edilmiyor. Yine de Antik Yunan dönemlerine geri dönmek istiyorsanız ve kütüphanenizde varsa eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Yüz modelleri, açık dünya ve genel kontroller Assassin’s Creed serisinde hep önemli bir etmen oldu. Odyssey’in hikayesi ise sizleri saatlerce başında tutabilecek türden ayarlanmış. Serinin çıkan en yeni oyunu değil ancak minimum 4GB ekran kartı GTX 970 ve i7-3770 işlemci gerektiriyor. Oyuna girdiğinizde ve grafiklerini gördüğünüzde yapımın bilgisayarınızı ne kadar zorlayacağını direkt anlıyorsunuz.

Far Cry 5

Far Cry 5 piyasaya çıktığında grafikleriyle adeta büyüledi. Bu birinci şahıs nişancı oyunu, sıkı kapalı mimari üzerinde dış mekan manzaralarına doğru eğilen bir açık ve geniş bir alan sunuyor. Serinin bu yapımı ABD’deki kurgusal bir mekanda gerçekleşiyor.

Ağır askeri bir atmosfere sahip Far Cry 5, iyi bir deneyim sunuyor. Daha önceden Far Cry oyunlarını deneyimlediyseniz onlara benzer gelecektir. Ancak yeni başlıyorsanız güzel bir deneyim sunabilir. Bu oyundan en iyi şekilde yararlanmak için ise GTX 1080 ve i7-6700 sizler için en iyi tercih oluyor. Bu yapımın en büyük başarısı görsel kalitesinden geliyor.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games‘in son oyunu olan Red Dead Redemption 2, grafik ve hikaye anlamında güzel bir iş sundu. Özellikle animasyonlar bakımından oyuncuları oldukça etkiledi. Yapımda yer alan ufak detaylar ise üzerinde ne kadar uğraşıldığını gözler önüne seriyor.

Red Dead Redemption 2 adlı oyunun dünyası, şu ana kadarki yapımlar arasında en geniş kapsamlılar arasına giriyor. Doğal ortama sahip yapım, derelerden dağlara kadar uzanan bir harita vadediyor. Bu oyunu oynamak için NVIDIA GTX 1060 ve Ryzen 5 1500X donanımlarının minimum olarak bir araya gelmesi gerekiyor.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5, grafik anlamında gerçekçiliği yakalamak için önemli bir yol yürüdü. Yapım, bugüne kadarki en başarılı yarış oyunlarından birisi olarak kabul gördü. Serinin bu versiyonu Metacritic‘te 92 gibi yüksek bir puana ulaştı. Oyun gerçek dünyayı oldukça iyi bir şekilde yakalıyor.

Forza Horizon 5, ekran kartı kısmında en az NVIDIA GeForce GTX 970‘i minimum görüyor. Ek olarak işlemci kısmında en az i5-4460 yonga setine sahip olmanız gerekiyor. Şu sıralar iyi bir yarış oyunu arıyorsanız Forza Horizon 5 iyi bir tercih olabilir.

Crysis 3

Bilgisayar zorlamaktan bahsederken Crysis 3 adlı yapımı bu listeye almamak olmazdı. Grafikleri konusunda piyasadaki en ünlü oyunlardan birisi Crysis 3’tür. Hatta itibarını da bu şekilde aldı. PC’nizin donanım özelliklerinin ne kadar ileriyle gidebileceğini görmek istiyorsanız bu yapım iyi bir tercih olacaktır.

Oyun, yoğunluğunu kaldıramayan ekran kartlarını ve işlemcileri kapatma konusunda iyi bir geçmişe sahip. Bu nedenle NVIDIA GeForce GTX 560 ve AMD Radeon HD 5870‘in altındaki herhangi bir şey önerilmiyor.

Sizler bilgisayar zorlayacak oyunlar arasında neleri örnek verirdiniz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺