Oyun - Gamer

En popüler Minecraft modları

İsveçli oyun geliştiricisi Mojang Studios tarafından 2 yıllık bir erken geliştirme süreci geçiren ve 2011 yılında piyasaya sürülen Minecraft, oldukça kısa bir sürede bir fenomene dönüştü. Aradan geçen 10 yılda tam 238 milyon kopya satan ve şu an 140 milyon aktif oyuncusu bulunan yapım için geliştirilen en popüler modlara beraber göz atıyoruz.

Zayıf bilgisayarlar için: Optifine

Minecraft’ın aradan geçen 10 yılda optimizasyon olarak ileri gittiği bir gerçek… Buna karşın oyun, bazen çok yüksek sistem bileşenlerine sahip bilgisayarlarda dahi kasabiliyor. Ayrıca oyunu düşük bütçeli bilgisayarlarda da yüksek kaliteyle oynamak isteyenler olabiliyor. Optifine modu bu anlamda biçilmiş kaftan. Hem oyunun optimizasyonunu üst seviyeye çekiyor hem de ekstra HD dokular ekleniyor. Modu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Elder Scrolls evreni Minecraft’ta: Tamriel

Tamriel in Minecraft modu, Elder Scrolls evreninden Nirn dünyasını baştan sona Minecraft’a getiriyor. Projede ayrıca Mehrunes Dagon’un Oblivion diyarı ve Sovngarde de yer alıyor. Geliştirici, modun daha kaliteli olması için oyundaki stok dokuların yanı sıra kendisine ait ek bir doku paketi de oluşturmuş. Tamriel in Minecraft moduna buraya tıklayarak ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Minecraft’ta neye baktığınızı görün: HWYLA

HWYLA, eski popüler yardımcı program What Am I Looking At’in mod olarak sunulmuş versiyonu denebilir. Açıkçası modun yaptığı işlem oldukça basit: Minecraft evreninde fare imlecinin işaret ettiği blok, nesne veya herhangi başka bir şeyin ne olduğunu gösteriyor. Bu sayede hem bu nesneye dair yeni modlar keşfedebilir hem de internetteki yönergeleri takip edebilirsiniz. Modu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Google Haritalar, Minecraft’ta: Journeymap

Haritalar, nerede olduğunuza veya nereye gittiğinize dair kabaca bir fikir edinmeye çalışmak için hayati bir önem taşıyor. Buna karşın Minecraft’ın haritası bu konuda çok da iyi iş çıkaramıyor.

Google Haritalar’ın Minecraft’ta olsa nasıl olacağını hayal edin; işte Journeymap tam olarak bunu yapıyor. Bu modla birlikte gerçek zamanlı bir harita hem oyun içine hem de mini harita üzerine yansıtılıyor. Bunun yanı sıra harita, web tarayıcınız aracılığıyla çevrim içi olarak da görüntülenebiliyor. Bu modu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyunun türü değişiyor: Minecolonies

İnşa etmekten çok keşfetmekle ilgileniyorsanız, ancak yine de gerçekten iz bıraktığınızı hissetmek istiyorsanız, bu sayede bir Minecraft kolonisini yönetebileceksiniz. NPC köy işçilerini yönetecek, yapılar üzerinde konumu planlayacak ve canavarlara karşı güvenliği yönlendireceksiniz. Oyunun bir de çok oyunculu modu bulunuyor. Denemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için seçtiğimiz en iyi Minecraft modlarını derledik. Eğer sizin de aklınıza farklı bir mod geliyorsa bunu bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺