Oyun - Gamer

Epic Games kullanıcı güvenliğini artırıyor!

Günümüzün en popüler online oyunlardan biri olan Fortnite‘ın geliştiricisi Epic Games güvenlik önlemleri artırılıyor. Kullanıcıların hesaplarını korumak için ekstra güvenlik önlemleri getirecek!

Epic Games güvenlik önlemleri artıyor!

Epic Games ile ilgili en büyük şikayet genellikle hesap güvenliğidir. Şirket, saldırıya uğrayan Fortnite hesaplarıyla ilgili makul kaygılardan, Tim Sweeney ile Çin hükümeti adına casusluk yapan komplo teorisine kadar birçok olayla gündem oldu.

Daha sonra hesabınızı nasıl güvende tutacağınıza dair birkaç ipucu içeren “Hesabınızı korumak için kullandığımız güvenlik özellikleri ve uygulamaları hakkında” yeni bir Hesap Güvenliği bülteni yayınladı. Fakat tavsiyelerin çoğu iyi bildiğimiz şeylerdi. Yani güncelleme, belli aralıklarla şifre değiştirme ve önemli hesaplarınız için aynı şifreleri kullanmama gibi şeyler olarak karşımıza çıktı.

Yeni hesaplar için e-posta doğrulama sistemi ve SMS tabanlı kimlik doğrulama sistemi de önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulacak. Ayrıca şirket, yakın zamanda yapılan bot hesapların saldırısına karşın ele geçirilmeye çalışılan hesapları tespit ederek, kısa süreliğine kapatacaklarını ve ardından kullanıcının e-posta veya SMS onay sistemi ile tekrar açabileceğini bildirdi.

Epic Games son açıklamasında “Hesap sistemindeki birçok güvenlik açığını test ederek yepyeni algılama biçimleri eklemek için çalışıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz yıl boyunca da saldırıları tanımlamak engellemek için ek tespit yöntemleri geliştireceğiz.” dedi.

E-posta ve SMS doğrulama sistemi her ne kadar geç bir hamle olsa da umarız kullanıcı güvenliğinin artmasına sebep olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺