Oyun - Gamer

Epic Games’in 26 Aralık’ta Remedy’nin bir oyununu vereceği iddia edildi

Epic Games’in başlattığı ve neredeyse gelenek haline getirdiği bedava oyun serüveni devam ediyor. 25 Aralık‘ta Prey‘i veren platformun 26 Aralık’ta Remedy’nin bir oyununu vereceği iddia edildi. Daha önce Aralık’ın sonuna kadar vereceği oyunların listesi sızdırılmıştı fakat belli bir tarihten sonrası listede yer almıyordu.

Ortaya atılan iddiaya göre Epic Games, Control’u tekrardan ücretsiz verecek

Bildiğiniz gibi Epic Games, ücretsiz verdiği oyunları ilerleyen zamanlarda yine ücretsiz bir şekilde sunabiliyor. Ayrıca Aralık ayında başlattığı ücretsiz oyun serüveni içerisinde daha önce ücretsiz olarak sunduğu oyunlar da yer alıyordu. Twitter’da bazı kullanıcılar 26 Aralık‘ta Epic Games‘in Control’u vereceğini iddia etti. Platformda sunulan ücretsiz oyunlara bakacak olursak bu durum normal çünkü Epic Games daha önce aynı oyunları farklı aralıklarla ücretsiz olarak verdi.

Control, Love Craft temalı bir oyun. Sizi tekinsiz vadi adı verilen bir olgunun içerisine sürüklüyor. Tekinsiz vadi, insan benzeri canlıların bizler üzerinde tiksinti yaratması üzerine oluşturulmuş bir olgu. Bu olgu daha önce Japon robotbilimci Masahiro Mori tarafından 1970 yılında dile getirildi. “Tekinsiz” tanımı ise 1906 yılında Ernst Jentsch’in yazdığı bir makalede yer alıyor.

Bu iddiayı destekleyen bulgu ise ana karakterimizin elinin, Epic Games’in bir sonraki oyununun duvar kağıdında olması.


Control her yönüyle farklı bir oyun. Hikayesi ve karakteriniz ile kullanabildiğiniz yetenekler sizi tam anlamıyla güç fantezisi yapabileceğiniz bir dünyanın içerisine sokuyor. Oynanış açısından da oldukça tatmin edici mekaniklere sahip. Fakat Control hikayeyi size doğrudan sunan bir oyun değil. Onun yerine çevreden notlar toplayarak hikayeyi kafanızda birleştirmeniz gerekiyor.

Control’un 26 Aralık‘ta verileceği belirtilse de bunlar yalnızca bir iddia. O yüzden en iyi sonuç verilecek oyunun saatini beklemek.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺