Oyun - Gamer

FIFA efsanesi sona eriyor! İşte serinin yeni ismi

Dünyanın en popüler futbol oyunu serilerinden FIFA, en büyük rakibini izinden gidiyor. Konami’nin, PES serisini sonlandırıp eFootball serisini hayata geçirmesi ve yayınladığı ilk oyunla kendi mezarını kazması, EA Sports‘un gücünü arttırması ile sonuçlanabilir. Köklü oyun geliştiricisi, yıllardır süregelen FIFA serisinin ismini değiştirebilir.

İlk kez 1993 senesinde piyasaya sürülen ve her geçen gün biraz daha gelişen oyun serisi, on yıllardır Konami yapımı PES ile karşılaştırılıyor. Oyuncuların birçoğu takım tutar gibi oyun tutarken, geçtiğimiz günlerde iddia olarak karşımıza çıkan “FIFA isim değiştiriyor!” haberleri yakında gerçeğe dönüşebilir.

FIFA ölüyor: EA Sports FC doğuyor

7 Ekim tarihinde bir açıklama yapan Electronic Arts Sports, oyun serisinin yeniden adlandırma olasılığını “araştırdığını” duyurdu. Buna paralel olarak gelişen iddialar EA ile FIFA’nın isim anlaşmasının yenilenmeyeceği yönüneydi. Bugünse yeni isim ile ilgili ilk somut bilgiler elimize ulaştı. FIFA yerini EA Sports FC‘ye bırakabilir.

2022 yılından sonra EA ile FIFA arasındaki anlaşma sona erecek. İsim anlaşmasını yenilemek istemeyen yapımcı, alternatif isimler üzerinde çalışmaya başladı. Ancak 2022 yılının sonunu beklemek istemeyen EA Sports, şimdiden yeni marka başvuruları yapmaya başladı. Yapılan ilk başvurular, yeni oyun serisinin EA Sports FC ismini alacağını gösteriyor.

EA Sports FC ismiyle birçok marka başvurusu yapan oyun şirketi, 2022 yılından sonra FIFA’yı sonlandıracak. Böylece PES’in ardından bir efsaneye daha teorik olarak veda edeceğiz. Peki siz bu konu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? FIFA’nın ismi değişmeli mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz..

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim