Oyun - Gamer

FIFA ve PES’e rakip olması beklenen oyun hayal kırıklığı yarattı!

Yapımcı Jandusoft S.L. tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan ve Ocak ayının ilk haftasında PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkışını gerçekleştiren yeni futbol oyunu Football Cup 2022, büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Oyun, adeta incelenmeye değer dahi bulunmadı. FIFA ve PES’e rakip olması beklenen yapım, mobil oyun kalitesinde karşımıza çıktı.

Football Cup 2022’de lisans sorunları bulunuyor

Daha önce piyasaya sürdüğü Minigolf Tour ve Evin Inside gibi yapımlarla bilinen JanduSoft, geçtiğimiz yıl içerisinde FIFA ve eFootball serisine alternatif olacak bir futbol oyunu geliştirdiğini duyurmuştu. Bilindik serilerin monotonlaşması konusunda şikayetçi olan futbol severlerin merakla beklediği yapım, çıkışıyla adeta bir fiyasko oldu.

KONAMI’nin PES serisinde, futbolcuların ve takımlarının lisanslarının alınmadığı dönemleri anımsatan bir isimlendirmeye giden firma, Manchester United yerine Manchester Unity, Chelsea yerine London FC gibi takım isimlerini tercih etti. Buna benzer olarak Marcus Rashford gibi ünlü futbolcuların isimleri Roshford şeklinde küçük değişikliklerle lisanslıymış gibi sunulmaya çalışıldı.

1 Ocak 2022 tarihinde PlayStation ve Xbox platformları için piyasaya sürülen yapım, oldukça kötü ve mobil oyun kalitesinde dahi olmayan grafikleri ve oynanışıyla oyuncuları hayal kırıklığına uğrattı. Bünyesinde sezon, turnuva, kariyer ve antrenman gibi farklı modlar barındıran yapım, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için 57 TL etiketiyle satışa sunulmuş vaziyette.

Piyasaya sürülmesinin ardından yaklaşık bir hafta geçmiş olmasına rağmen Football Cup 2022, MetaCritic ve OpenCritic sitelerinde sadece tek bir site tarafından incelendi. Oyunun Xbox Series X versiyonunu inceleyen TheXboxHub, yapıma 30/100 puanını layık gördü. Yapım ne diğer siteler, ne de oyuncular tarafından hiçbir şekilde notlandırmaya layık bulunmadı.

Peki sizler Football Cup 2022’nin oynanış videosunu izlediniz mi? Yapım hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺