Firefox 90, Facebook Bağlantılı Sitelere Giriş Yapmayı Kolaylaştırıyor

Mozilla, dünyanın en büyük sosyal ağı ile uyumlu ve gizlilik odaklı yeni bir tarayıcı güncellemesiyle geri döndü. Firefox 90 sürümü ile birlikte artık Özel Gezinme veya Katı Mod’da web sitelerine giriş yapmak için Facebook ayrıntılarınızı kullanabileceksiniz.

Değişiklik, Firefox 87 ile birlikte sunulan, geliştirilmiş üçüncü taraf izleme engelleyicinin yeni sürümü olan Smartblock 2.0 sayesinde mümkün oldu. Bu özellik, izleme komut dosyalarını sitelerin normal şekilde oluşturulmasına izin veren benzerleri ile değiştirerek Firefox’un içerik korumaları tarafından bozulan web sayfalarını düzeltiyor.

Şimdiye kadar SmartBlock, verilerinizi (veya cihazınızın verilerini) web üzerinden toplayan bilinen bir izleyici olarak Facebook’taki komut dosyalarını kısıtlıyordu. Elbette bu, diğer sitelerde yaygın “Facebook ile Bağlan” seçeneğini kullanamayacağınız anlamına geliyordu.

Milyonlarca kullanıcının hızlı oturum açma işlevinden mahrum kalmak istemediğini fark eden Firefox, SmartBlock’un Facebook komut dosyalarının engellemesini hızla kaldırarak her zamanki gibi bilgilerinizle oturum açmanıza izin verecek şekilde yaptı. Bu işlevi kullanmadığınız web sitelerinde ise Facebook’un izleyicilerini engellemeye devam ediyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim