Oyun - Gamer

Fortnite, iOS’a geri dönecek mi? İşte son durum

Epic Games ve Apple arasındaki dava nihayet sonuçlandı ve Epic Games, Apple’a karşı büyük bir zafer elde etti. Mahkeme Apple’a 9 Aralık’a kadar ödeme politikalarında değişiklik yapması için süre verdi, ancak Apple diğer kalemlerde kazanan taraf oldu. Karardan sonra gözler Fortnite’ın geri dönüp dönmeyeceğine çevrildi.

Fortnite’ın iOS‘a geri gelmesi yakın zamanda imkansız

Mahkeme, Fortnite’ın mağazaya geri yükleme konusunda ne Apple’a ne de Epic Games’e bir yaptırımda bulunmadı. Keza iki şirket de bu konu hakkında kendi inisiyatifinde bir açıklama da yapmadı.

Epic Games aslından karardan çok memnun değil ve Fortnite’ı en azından bu yıl sonuna kadar App Store’a geri getirmeyecek. Epic CEO’su Tim Sweeney attığı bir tweette “Epic, Apple adil bir rekabet içinde uygulama içinde ödemeyi ne zaman sunarsa o zaman Fortnite’ı iOS’a geri getirecektir” demişti. Ayrıca Epic, bu yeni kuralların yürürlüğe girip girmeyeceği konusundaki belirsizlik için mahkemeye itiraz edeceğini de açıkladı.

Apple dün erken saatlerde yeni bir Kore yasasına cevaben yaptığı açıklamada “herkesle aynı kurallara göre oynamayı kabul etmeleri halinde Epic’in App Store’a dönüşünü memnuniyetle karşılayacağız” dedi. Bu açıklamanın sebebinde ise, Epic Games’in oyunu Kore’de yeniden mağazaya yüklemeye çalıştığı ancak Apple’ın aynı gerekçe ile bunu reddettiği ortaya çıktı.

Mahkeme kararı 90 gün yani 9 Aralık’a kadar yürürlüğe girmeyecek ve Apple’ın hangi adımları atacağı merakla bekleniyor.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim