Oyun - Gamer

Game Pass’e eklenen oyunların toplam bedeli belli oldu!

Microsoft tarafından 2017 yılında oyuncuların kullanımına sunulan Game Pass, belki de son 4 yılın en hareketli dönemini geçirdi. Microsoft tarafından yüzdesel olarak en çok oyun eklenen seneyi geride bırakan abonelik sistemine 2021 yılında eklenen oyunların toplam değeri ortaya çıktı. Ortaya çıkan rakamlar oldukça ilgi çekici…

Game Pass sistemi iki platformda ayrılmıştı

Bilindiği üzere Microsoft, geçtiğimiz ay yaptığı hamleyle oyuncuların kafasını karıştıran bir soruna çözüm üretmişti: Ünlü şirket, her iki platformda da Xbox Game Pass olarak adlandırılan abonelik sistemini, Windows platformunda PC Game Pass olarak adlandırmaya karar vermişti.

Ünlü oyun sitelerinden Loadout merkezli gelen rakamlara göre Xbox Game Studios cephesinden gelen Halo Infinite, Psychonauts 2 ve Forza Horizon 5 de dahil olmak üzere bu yıl yüzlerce oyunu bünyesine dahil eden Game Pass, dört yıllık tarihinin madden en çok oyun eklenen yılını geçirdi.

Buna göre Bethesda’nın oyun yelpazesini de sistemine dahil etmesiyle Game Pass, toplamda $6,317 değerinde oyunu abonelik sistemine ekledi. Xbox Store bünyesinde bazı yapımların yerel fiyatlandırmayla satıldığını göz ardı edersek, bu rakam günlük kur üzerinden 78 bin TL gibi bir meblaya denk geliyor.

Son bir yılda eklenen oyunlara ay ay bakıldığında ise en 2021’in Mart ayında toplam 964 dolar değerinde oyun eklendiği göze çarpıyor. Bu ay Bethesda bünyesindeki bütün yapımların (30 farklı oyun) ve genişleme paketlerinin bu değerin sağlanmasına katkıda bulunduğu söylenebilir.

Peki sizler Game Pass hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺