Oyun - Gamer

Ghost of Tsushima, satış rakamlarıyla dudak uçuklattı

Sly Cooper ve Infamous gibi PlayStation markasına özel oyunlarla bilinen ünlü oyun yapımcısı Sucker Punch Productions, hem PS4’te hem de yenilenmiş versiyonuyla PS5’te büyük ilgi gören aksiyon oyunu Ghost of Tsushima‘nın satış rakamlarını açıkladı. Bir süredi sinema uyarlaması üerinde de çalışılan yapım, satış rakamlarıyla Sony’nin yüzünü güldürmeyi başardı.

Ghost of Tsushima, toplam 8 milyon satışa ulaştı

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve ilk olarak 2020 yılının Temmuz ayında PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro‘ya özel olarak piyasaya sürülmüştü. Oldukça başarılı bir çıkış yakalayan macera-aksiyon oyunu, aradan geçen bir yılın ardından Director’s Cut versiyonuyla PlayStation 5 sahiplerinn de beğenisine sunuldu.

Sucker Punch, PlayStation 5 versiyonuna özel olarak 4K çözünürlükte, 60 FPS Performans Modu‘nu da oyuna eklemişti. Ünlü oyun yapımcısı, geçtiğimiz yılın 2020 yılının Aralık ayında yaptığı bir açıklamada, yapımın toplamda 5 milyon satış rakamına ulaştığını belirtmişti.

Aradan geçen bir yılın ardından, PS5 platformundaki satışların da etkisiyle 3 milyon ünite daha satan yapım, toplamda 8 milyon satmayı başardı. Bu rakamlar oldukça etkileyici olsa da Ghost of Tsushima’nın piyasaya çıktığı ilk üç günde toplam 2.4 milyon satış rakamına ulaşarak PS4 tarihinin en hızlı satan oyunu olduğunu da eklemek gerek.

Ghost of Tsushima markasını önümüzdeki süreçte çok daha fazla duyacağımızı da eklemek gerek. Sony, şu sıralar yapımın bir sinema adaptasyonu üzerinde çalışıyor. Henüz Sucker Punch cephesinden bir devam oyununa dair duyuru gelmemiş olsa da en geç 2023 yılında Ghost of Tsushima 2‘nin duyurulmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Peki sizler Ghost of Tsushima ve yakaladığı üstün satış başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapımın sinema adaptasyonu da başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺