Oyun - Gamer

Gizli askeri belgeler War Thunder forumunda yine sızdırıldı

War Thunder, dünya çapında birçok oyuncuya sahip. Oyuna yeni başlayanlar veya halihazırda oynayanlar bilgi edinmek için sık sık oyunun forumunda araştırma yapıyor. Daha önce aynı forumda İngiltere’nin Challenger 2 tankının belgeleri yayınlanmıştı. Belgeleri forumda yayınlayan kişinin Birleşik Krallık Kraliyet Tank Alayı‘nda bir komutan olduğu belirtiliyordu. Bu sefer bir Fransız tankının gizli belgeleri, War Thunder forumunda sızdırıldı ve moderatörlerden birisi olaya el attı.

War Thunder forumunda bu kez Leclerc Ana Muharebe Tankının gizli belgeleri paylaşıldı

Challenger 2‘yi yayınlayan kişi, War Thunder geliştiricilerinin tankın hangi kısımlarında hata yaptığını vurgulamaya çalışıyordu fakat farkında olmadan gizli belgeleri yayınlamıştı. Bu olaydan sonra İngiltere Savunma Bakanlığı olaya el atmıştı. Aynı şekilde başka bir oyuncu Fransa’nın Ana Muharebe Tankı Leclerc’in gizli belgelerini forumda paylaştı. Leclerc, 1983-1989 yılları arasında tasarlanıp geliştirildi ve 1993 yılında Fransız ordusunun hizmetine girdi. 120 mm top, 56 ton boş, 78 ton dolu ağırlığa ve 1500 beygir V8 motora sahip olan bu modern tankın gizli belgelerini sızdıran kişinin, tankın şu anki mürettebatlarından birisi olduğu düşünülüyor.


AMX – 56 Leclerc

Leclerc’in belgelerini sızdıran kişi, Challenger 2 belgelerini yayınlayan kişi ile aynı amaca sahip. Leclrec’in gerçek hali ile oyundaki halinin aynı olmadığını ve oyundaki versiyonun gerçektekine göre daha zayıf olduğunu vurguladı. Bu olaydan sonra JagdEnte adındaki bir moderatör olaya el atarak durumu düzeltti.

JagdEnte, “Beyler, her gün araçlarla çalışan birçok kişinin hayatını tehlikeye attığınız modern ekipmanın gizli belgelerini sızdırmak eğlenceli değil! Bu belgelerin yaptırımlarla birlikte derhal silineceğini unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler!” açıklamasını yaptı.

War Thunder forumunda kaç kişinin askeri personel olduğu bilinmiyor fakat içlerinden birinin bu tarz belgeleri sızdırması hepsinin başını belaya sokabilir. İlk sızıntıdan beri moderatörler daha dikkatli davranıyor.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim