Oyun - Gamer

God of War PC için ilk inceleme puanları geldi

İlk olarak 2018 yılında PlayStation 4 için piyasaya sürülen God of War, serinin hayranlarının PlayStation 2’den beri tatmadığı bir eğlenceyi tattırmıştı. Çıktığı dönemde ve sonrasında büyük övgüler alan oyun, PlayStation 4’ün hit oyunları arasında. Bu başarılı yapımın yakın zamanda Steam‘de, PC platformu için yayınlanacağı haberi verilmiş ve bu bir yankı uyandırmıştı. Nihayet büyük gün geldi ve God of War’un PC sürümünden ilk eleştirileri görmeye başladık.

God of War, PC’de hoş karşılandı

Oyunun hikayesiyle ilgili bir beklenti hiç oluşmamıştı. PlayStation 4 ve 5’te oynanabilen oyunun aynısını göreceğimiz için içerik bakımından bir hayal kırıklığı yaşanması mümkün değil. Oyuncuların beklentisi, teknik açıdan oyunun ne kadar iyi uyarlandığı yönünde oldu. Zira konsolda başarılı olan GTA IV’ün PC’de teknik olarak ne kadar kötü olabildiğini görmüştük. Neyse ki God of War için bu senaryo tekrarlanmış gibi görünmüyor. Oyunun Metacritic’teki ilk incelemeleri, 93 ortalama oluşturdu.

PlayStation’ın klasikleşmiş oyunlarından biri olan God of War, bir oyuncunun PlayStation satın alması için tek başına bir sebep olabiliyordu. Artık oyunu PC’de de oynayabildiğimize göre gelecekte daha fazla PlayStation Exclusive oyununun PC’ye gelmesine tanıklık edebiliriz. Bu durum, özel oyunlar için PlayStation satın alanlara isyan ettirebilir. PlayStation Exclusive oyunlarının artık exclusive olmaktan çıkmasının, PlayStation kitlesine nasıl bir zarar verebileceği de merak konusu. Yine de bununla ilgili konuşmak için erken.

God of War (PC) sistem gereksinimleri

Minimum:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel i5-2500k (4 core 3.3 GHz) or AMD Ryzen 3 1200 (4 core 3.1 GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 960 (4 GB) or AMD R9 290X (4 GB)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel i5-6600k (4 core 3.5 GHz) or AMD Ryzen 5 2400 G (4 core 3.6 GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1060 (6 GB) or AMD RX 570 (4 GB)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 70 GB kullanılabilir alan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺