Oyun - Gamer

God of War sadece 24 saatte Steam’de rekor kırdı!

So

God of War‘ın PC sürümü sadece 24 saat içerisinde Steam‘de 65.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı. SteamDB’ye göre, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana eş zamanlı oyuncu sayısı hızla artmaya devam ediyor.

Sony, ilk olarak 2018’de PlayStation 4 için piyasaya sürülen God of War’ın PC versiyonuyla büyük beğeni topluyor. Horizon Zero Dawn ile PC’de beklenen rüzgarı yakalamayan Sony, PC sürümlerine gösterdiği özenin karşılığını God of War ile alacak gibi görünüyor.

God of War’un Steam’deki oyuncu sayısı şaşırtıyor

Tamamen tek oyunculu bir deneyim için hiç fena bir eşik olmayan bu rakam, 2018 yılında PlayStation 4 için sunulan bir oyuna ait olmasıyla, yani binlerce oyuncu tarafından daha önce oynanmış olmasıyla şaşırtıyor. Bildiğiniz üzere God of War şu ana kadar PC için piyasaya sürülen üçüncü PlayStation oyunu. Horizon: Zero Dawn ve Days Gone geçen yıl sunulmuş ve Uncharted: Legacy of Thieves Collection ise bekleme listesine alınmıştı.

Bununla birlikte, God of War’ın yaratıcı yönetmeni Cory Barlog geçtiğimiz günlerde God of War’ın PC’ye gelişinin, devam oyunu olan God of War Ragnarok’u etkileyip etkilemeyeceği konusunda “hiçbir fikrinin” olmadığını söyledi.

“Her seferinde yeni bir oyun için uğraşıyoruz, her birine bakıp ‘Tamam, bu en iyisi mi? İnsanlar bundan hoşlanıyor mu? Doğru mu yaptık? Yanlış yaptığımız bir şey var mı? Bunu tekrar yaparsak gelecekte neyi daha iyi yapabiliriz?’ diye soruyoruz. Ama günün sonunda her şey Sony’nin kararına kalıyor.”

Bu arada Steam, geçen hafta sonu 28 milyon kullanıcıya ulaşarak yepyeni bir eş zamanlı kullanıcı rekoru kırdı. Bu, 2020’deki pandeminin başlangıcında eş zamanlı kullanıcı sayısının ilk kez arttığını gören Valve için rekor serisinin en sonuncusu.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺