Oyun - Gamer

God of War’ın PC versiyonuna dair FPS değerleri geldi!

AMD’nin NVIDIA tarafından geliştirilen DLSS teknolojisine rakip olarak sunduğu yeni nesil FidelityFX Super Resolution teknolojisine dair yeni bir video yayınlandı. Yeni dönemde 70’den fazla oyuna destek verecek olan teknolojiyle ilgili God of War‘ın PC versiyonuna dair FPS değerleri de yayınlandı.

God of War, 4K’da 57 FPS’ye ulaşıyor!

AMD’nin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz Haziran ayında kullanıma sunduğu AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisiyle ilgili yeni bir video geldi.

Temel olarak nispeten daha düşün donanımlı bilgisayarlarda, yüksek çözünürlüklü grafiklerin daha yüksek FPS değerleriyle sunulabilmesini amaçlayan bu teknoloji günden güne gelişiyor. Yapay zeka kullanarak, normalde düşük çözünürlükte çalışan bir oyundaki eksik pikseller, AMD’nin kendi yapay zekası tarafından anlık olarak tamamlanıyor ve aradaki çözünürlük farkını hissetmemeniz sağlanıyor.

NVIDIA’nın DLSS 2.0 teknolojisiyle yarışması beklenen bu teknolojinin kullanıldığı 70’den fazla yapımla ilgili FPS değerleri paylaşıldı. AMD, aynı zamanda testin gerçekleştirildiği bilgisayarın donanım özelliklerini de paylaştı. Tanıtım videosunda oyuncuların en çok dikkatini çeken yapım ise doğal olarak God of War’ın PC versiyonu oldu.

AMD FideltyFX SR kullanan sistemin özellikleri:

  • AMD Radeon RX6800XT
  • AMD Ryzen 9 5900X
  • 16GB DDR4-3200 RAM
  • QOGI AM4 Anakart.

Videodan da görebileceğiniz üzere yukarıdaki sistemle ve 4K çözünürlükte, Ultra ayarlarda çalıştılan God of War’dan tam 57 FPS’ye erişilebilmiş. Normal şartlarda, belirtilen sistemle God of War gibi grafik harikası bir yapımda 57 FPS’ye ulaşmak pek mümkün değil. Bununla birlikte AMD’nin bu yeni nesil teknolojiyle, özellikle belli oyunlarda oldukça iyi iş çıkardığı söylenebilir.

AMD tarafından geliştirilen FidelityFX Super Resolution teknolojisi şu an için toplamda 70 farklı oyuna destek veriyor ve yeni geliştirilen oyunlar arasında da bu teknolojiye destek veren yeni yapımlar olacak. Peki sizler yayınlanan video ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺