Genel Haberler

Google Haritalar iOS Sürümü Karanlık Mod Desteği Kazanıyor

iOS için Google Haritalar üç önemli özellik güncellemesi alırken bunlar arasında özellikle karanlık mod öne çıkıyor. Önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak özellik için Ayarlar’a giderek özelliği etkinleştirip karanlık modu seçmeniz yeterli olacak.

Google ayrıca, yeni özelliğin iPhone’un pilini daha az zorlayacağını ve bunun iyi bir şey olduğunu söylüyor. Bu etkinin yalnızca OLED ekrana sahip bir iPhone’da hissedileceğini de unutmamak gerek.

iPhone ve iPad için geliştirilen uygulamada artık canlı konumunuzu iMessage kullanan herkese gönderebileceksiniz. Bunun için sadece bir konuşma dizisi açmanız ve klavyenin üzerindeki mevcut uygulamalar ve hizmetler listesinden Google Haritalar simgesine dokunup yola çıkabileceksiniz.

Son olarak Google, iPhone ve iPad’e iki yeni araç kutusu getirildiğini duyurdu. Bunlardan ilki bölgedeki trafik durumunu canlı olarak görmenizi sağlarken ikincisi hızlı bir dokunuşla favori yerlerinizi arayabilmenizi sağlıyor.

Ücretsiz olan Google Maps uygulamasını App Store üzerinden hemen indirebilirsiniz.

Diğer taraftan Google Haritalar daha çevre dostu rotalar belirleyerek iklim değişikliği ile mücadeleye katkı sağlamayı hedefliyor.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim