Oyun - Gamer

GTA yapımcısı, bir oyun şirketini 12 milyar dolara satın aldı!

Take-Two Interactive, dünyanın en ünlü mobil oyun yapımcısı firmalardan biri olarak bilinen Zynga Games’i satıl alıyor. FarmVille’in de yapımcısı olarak bilinen Zynga Games, artık GTA’nın da yapımcısı olarak bilinen Rockstar Games’in bünyesi altında çalıştığı Take-Two için oyun geliştirecek. İşte anlaşmanın detayları…

GTA yapımcısı artık Zynga’nın da sahibi

FarmVille, Golf Rival, Harry Potter: Puzzles & Spells, Words With Friends ve Zynga Poker gibi popüler mobil oyunların geliştiricisi olarak bilinen Zynga Games, Rockstar Games’in de sahibi olan Take-Two tarafından satın alındı. Anlaşma sonrasında borsada ilginç bir gelişme yaşandı: Zynga hissesi yüzde 40 oranında yükselirken, Take Two’nun borsa hissesi yüzde 13 oranında geriye gitti.

Son dönemde tıpkı Cyberpunk 2077’nin yapımcısı olan CD Projekt RED gibi büyük bir tepki çeken Rockstar Games cephesinde işler ekonomik olarak oldukça yolunda gidiyor. GTA V’in halen Online kısmında adeta para basmasından ötürü bir türlü GTA 6‘yı duyurmayan firma, şimdi de mobil oyun dünyasının en bilindik firmalarından biri olan Zynga Games’i satın aldı.

Son olarak geçtiğimiz süreçte FarmVille 3’ü oyuncuların beğenisine sunan ve aradan geçen 2 aylık süreçte 1 milyon oyuncu rakamını yakalayan Zynga Games artık Rockstar Games’in de sahibi olduğu Take-Two bünyesinde çalışacak. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yayınlayan Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, yeni dönemde hem mobil hem de konsollar için şirketle birlikte oyun geliştireceklerini ve Zynga’nın yaklaşık 3 bin’e yakın çalışanının artık Take-Two bünyesinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Peki sizler yaşanan bu satın alım süreciyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺