Genel Haberler

Hangi iPad daha iyi? 2019 iPad tercih rehberi!

Apple, geçtiğimiz haftalarda iki yeni iPad modelini kullanıcılara sundu. Bunlardan biri, kompakt tasarımı ile öne çıkan yeni nesil iPad Mini, biri ise boyut olarak daha büyük olan ve daha gelişmiş özelliklere sahip olan iPad Air. Bir de geride bıraktığımız sene içerisinde tanıtılan, güncelliğini ve gücünü hala koruyan iPad Pro ve iPad modelleri var. Bu cihazlarda hala alınabilir durumdalar. Peki hangi iPad tercih edilmeli? Hangi iPad daha iyi?

iPad (2018)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 9.7 inç

Depolama seçenekleri: 32 GB, 128 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Bir iPad almak istiyor, bunu en ucuz yolla gerçekleştirmek istiyorsanız 2018 model iPad size göre olabilir. Çünkü kendisi iPad modelleri arasında en uygun fiyatlı olan. Bu model 2.000 TL – 2.500 TL arasında bir fiyat etiketine sahip.

Günlük kullanıcı iseniz, tableti sadece gazete okumak, sosyal medya araçlarını kullanmak ve basit oyunlar oynamak anacıyla kullanıyorsanız, fakat bunu yaparken büyük ekran tercih ediyorsanız 2018 iPad’i tercih edebilirsiniz.

Cihazda kalem desteği de bulunuyor. Bu sayede çizim vb. işlerinizde bu kalem size oldukça yardımcı oluyor.

iPad Mini (2019)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 7.9 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Alacağınız yeni iPad’i her yere taşımak, tüm işlemlerinizi hızla gerçekleştirirken bunu kompakt bir cihaz aracılığıyla yapmak istiyorsanız 2019 model iPad Mini sizin tercihiniz olmalıdır. Cihazın tamamen portatif amaçlarla üretildiğini belirtelim.

Cihaz iPad Air’in sunduğu bir çok özelliği sunmakla beraber, bunu yüksek taşınabilirlik ile buluşturmayı başarıyor. Cihaz, beraberinde kalem desteğini de getiriyor. Bu sayede ekran küçük dahi olsa çizim yapmanız olanaklı hale geliyor. Bu iPad modelini 2.799 TL bandında almak mümkün.

iPad Air (2019)

Bağlantı arabirimi: Lightning

Ekran boyutu: 10.5 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB

Kulaklık girişi: Var

Kimlik doğrulama: TouchID

Üst seviye güç gerektiren işleri nispeten uygun fiyatlı bir cihazda gerçekleştirmek, üst düzey performans isteyen oyunları keşfetmek istiyorsanız bu cihaz sizin ilginizi çekecektir.

2019 model iPad Air, beraberinde klavye desteğini de getiriyor. Klavye ile birlikte yazma koşullarınızı iyileştirebilir, uzun süreler rahatlıkla yazı yazabilirsiniz. Ayrıca bunu iPad Pro’ya kıyasla uygun bir fiyata gerçekleştirirsiniz.

Cihaz kalem desteğine de sahip. Kalem desteği ve klavye desteğiyle cihaz daha da güçlü bir konuma oturuyor. İki aksesuarın da ekstra olarak satıldığını belirtelim. 2019 model iPad Air için yaklaşık olarak 3.499 TL ödemek gerekiyor.

iPad Pro (2018)

Bağlantı arabirimi: USB Type-C

Ekran boyutu: 11 inç veya 12.9 inç

Depolama seçenekleri: 64 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB

Kulaklık girişi: Yok

Kimlik doğrulama: FaceID

iPad Pro tam anlamıyla bir profesyonel!İçerisindeki gelişmiş işlemci mimarisi ile bilgisayarın bile altından kalkamadığı bir çok işlemi kısa sürelerde yapabilir, varolan klavye desteği ile uzun süreler rahatlıkla yazı yazabilirsiniz.

Ayrıca cihaz son nesil güvenlik teknolojilerinden olan FaceID destekliyor. Bunun dışında bağlantı arabirimi olarak USB Type-C kullanması da cihazın önemli artılarından.

Siz de profesyonel kullanım amaçlı bir iPad almak istiyorsanız, bu seçenek size uygun olacaktır. Cihazın ikinci nesil kalem desteği olduğunu da belirtelim. İkinci nesil kalem kablosuz şarja olanak tanıyor. Bu cihazın fiyatı ise yaklaşık olarak 5.899 TL.

Sonuç

iPad modelleri arasında her zevke göre bir ürün bulmak mümkün. Apple son hamlesi ile iPad ürün gamını oldukça genişletti. Siz de bir iPad sahibi olmak istiyor ama hangi ürünü alacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız yukarıdaki iPad tercih rehberimize göre cihazınızı tercih edebilirsiniz.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim