Honor, Ryzen işlemcili yeni MagicBook ailesini tanıttı

Kısa süre önce Huawei çatısından çıkan ve Çinli bir konsorsiyuma satılan Honor, pazar payını artırmak için çalışmalara başladı. İlk olarak ABD ambargosundan çıkarak Google ekosistemine geri dönen şirket, ürün gruplarına genişleterek daha çok kullanıcı çekmek istiyor.

Çimli şirketin bu alandaki ilk çalışması ise yeni MagicBook modelleri oldu. Bir süredir dizüstü bilgisayar pazarında sessizliğini koruyan Honor, yeni ürünlerle geri döndü. Pandemi döneminde büyüyen pazardan faydalanmak isteyen şirket, Ryzen işlemcili iki yeni bilgisayar tanıttı.

Honor, MagicBook 14 ve MagicBook 15’i tanıttı

Kısa süre önce akıllı telefon pazarındaki sessizliğini bozan şirket, son olarak bugün bir etkinlik düzenledi. Konferansta yeni, ince ve hafif dizüstü bilgisayarları olan Honor MagicBook 14 ve 15 tanıtıldı. Her iki dizüstü bilgisayar da sahip olduğu özellikler ve tasarım çizgileriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yeni MagicBook modelleri, dönemin modasına uygun olarak ince ve hafif bir yapıyla karşımıza çıkıyor. Bunlardan 14 inç olan versiyon 15,9 mm kalınlığında ve yalnızca 1,38 kilogram ağırlığa sahip. Öte yandan Honor MagicBook 15, 16,9 mm kalınlığa, yüzde 87 ekran gövde oranına ve 1,54 kilogram ağırlığa sahip. Ekran çözünürlükleri ise iki modelde de Full HD.

Her iki laptop da karşımıza AMD‘nin en yeni Ryzen 5000 serisi işlemcileriyle çıkıyor. Buna ek olarak 16 GB çift kanallı DDR4 RAM ve 512 GB NVMe SSD’de dikkat çeken özellikler arasında. Wi-Fi 6 gibi modern teknolojileri içinde barındıran yeni Honor MagicBook serisi, Windows 10 ile geliyor. Ancak şirket çıktığı dönem Windows 11 güncellemesi alacağının altını çiziyor. İlk olarak 20 Temmuz’dan itibaren satışa çıkacak olan laptopların fiyatları ise şu şekilde:

  • MagicBook 14 (Ryzen 5 5500U) – 4.499 Yuan ( 6 bin TL + vergiler)
  • MagicBook 14 (Ryzen 7 5700U) – 4.899 Yuan (6 bin 500 TL + vergiler)
  • MagicBook 15 (Ryzen 5 5500U) – 4,599 Yuan (6 bin 100 TL + vergiler)
Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim