Huawei FreeBuds 4 – Öne Çıkan Özellikler

Huawei’ni TWS kulaklık serisinin yeni modeli olan FreeBuds 4 dünyanın ilk Uyarlanabilir Kulak Eşleştirme (Adaptive Ear Matching) aktif gürültü önleme (ANC) teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Ayrıca yüksek ses kalitesi, konfor ve akıllı ses bağlantısı ile kullanıcılara iyi bir kablosuz kulaklık deneyimi sunmayı amaçlayan Huawei, yeni modeline oldukça güveniyor.

Kablosuz kulaklık seçerken per çok farklı özellik bizim için belirleyici oluyor. Huawei bu noktada geniş ürün gamıyla ve sunduğu geniş özellik yelpazesiyle öne çıkıyor. ANC odaklı FreeBuds Pro, daha profesyonel bir ses deneyimi isteyenler için FreeBuds Studio, uygun fiyatlı bir modele yönelmek isteyenler için FreeBuds 4i ve şimdi de açık tasarımda ANC sunan FreeBuds 4.

Güçlü teknik özellikleri sayesinde sınıfındaki modeller arasında sıyrılmayı başaran Huawei’nin yeni nesil kablosuz kulaklık modeli, tasarım açısından serinin bir önceki modeline benzerlik gösteriyor.

Şarj kutusuna gelecek olursak, bu tarafta da bizleri 2019 yılında tanıtılan FreeBuds 3’e kıyasla biraz daha küçük ve hafif bir şarj kutusu karşılıyor. Bu da özellikle FreeBuds 4’ün cepte veya çantada taşınmasını daha kolay hale getiriyor.

Her insanın kulak yapısının göz önünde bulundurularak tasarlanan FreeBuds 4, bu açıdan en iyi deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle FreeBuds 4’ün uzun kullanım sırasında hafif yapısı sayesinde kulağınızı rahatsız etmediğini de belirtelim.

Huawei FreeBuds 4 Ses Performansı

Ses performansıyla ön plana çıkan kablosuz kulaklık, 40 kHz’e kadar frekans aralığını destekleyen ve yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sunan bir Sıvı Kristal Polimer (LCP) kompozit diyaframı bünyesinde barındırıyor. Böylece büyük bir kalite kaybı olmadan, seslerin tiz kısmı daha zengin ve daha dolgun gelmesi sağlanıyor.

FreeBuds 4’ün diğer bir dikkat çeken detayı da 14,3 mm dinamik sürücüsü. Bu sürücü sayesinde daha büyük ve daha etkileyici bas sesleri üreten kablosuz kulaklık, bas performansı açısından da bağımsız olarak kapatılmış bir ses boşluğu oluşturmak için yeni yükseltilmiş bir bas geliştirme motoruna, bas tüpüne ve anakarta ev sahipliği yapıyor.

Ses kalitesi, gürültü engelleme ve gecikme süresi gibi başlıklarda ön plana çıkan kablosuz kulaklıkta ayrıca Bluetooth 5.2‘de mevcut. Bu bağlantı teknolojisi yardımıyla gecikme süresini de düşüren Huawei böylelikle kullanıcılara daha iyi kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Ayrıca gürültü engelleme konusunda da oldukça iddialı olan kablosuz kulaklık, yüksek gürültülü ortamlarda en iyi ses deneyimini de vaat ediyor. Bu doğrultuda da yeni nesil kablosuz kulaklık çevredeki gürültüyü 25 dB seviyesine kadar azaltıyor. Buna ek olarak çift mikrofonlu gürültü engelleme teknolojisine de sahip olan ürün, ortam gürültüsünü çok daha yüksek doğrulukla alınmasına da yardımcı oluyor. Bu açıdan FreeBuds 4 endüstrinin ilk açık-fit kulakiçi setini de bünyesinde barındırıyor.

FreeBuds 4’ün en özel yanlarından biri de oyun oynamak isteyenler için sunduğu düşük gecikmeli bağlantı özellikleri. Oyun modundayken FreeBuds 4 150ms gibi oldukça düşük seviyede bağlantı geçikmesi sunuyor. Böylece PUBG Mobile, Call of Duty Mobile gibi rekabetçi yönü ağır basan oyunlarda avantajlı konuma geçiyorsunuz. Ayrıca 150ms bağlantı gecikmesi EMUI 11 arayüzü yüklü Huawei telefonlar için geçerli. Önümüzdeki dönemde Harmony OS’un gelmesiyle birlikte bu bağlantı gecikmesi 90ms seviyelerine kadar inecek.

Huawei FreeBuds 4 Pil Ömrü

FreeBuds 4 pil ömrü ile de ön plana çıkan bir ürün.  Pil ömrü ile özellikle sınıfındaki modellere karşı oldukça ciddi bir rakip olan FreeBuds 4, ANC kapatıldığında 4 saat kesintisiz müzik çalma deneyimi sunuyor. Kesintisiz müzik çalma süresi ANC açıkken 2,5 saat iken, şarj kutusu ile birlikte 22 saate kadar çıkabiliyor.

Huawei FreeBuds 4 Fiyatı

Beyaz ve Gümüş Orman renk seçeneğiyle satın alınabilen Huawei FreeBuds 4’ün fiyatı da 1.399 TL olarak listeleniyor.

Huawei FreeBuds 4 Teknik Özellikleri

  • Boyutlar:4 mm x 16.8 mm x 18.55 mm
  • Ağırlık: 45 gram
  • Batarya: Kulaklık pil kapasitesi: 30 mAh | Pil türü: Lityum-iyon polimer pil
  • Şarj Süresi: Ortalama 60 dakika
  • Bluetooth Sürümü: Bluetooth 5.2
  • Müzik Çalma / Sesli Arama Süresi: 20 Hz – 20,000 Hz
  • Mikrofon: Çağrılar sırasında uplink gürültü iptalini destekleyen üçlü mikrofonlar; İkisi ANC’yi destekliyor
  • Hoparlör Türü: 14,3 mm büyük LCP dinamik sürücü birimi
Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim