Huawei P50 Serisi Global Pazarda da Satışa Sunulacak

29 Temmuz’da Çin’de düzenlenecek lansmanla beraber resmiyet kazanacak olan Huawei P50 serinin sadece Çin’e mi özel olup olmayacağı oldukça merak ediliyor. Huawei P50 serisi için geri sayım devam ederken, kısa bir süre önce Finlandiya’daki bir şirket temsilcisi, P50 serisinin küresel olarak da piyasaya sürüleceğini ifade etti.

Bildiğiniz gibi Amerika’nın ambargo kararlarından sonra Huawei’nin bazı modelleri sadece Çin pazarına özel olarak piyasaya sürülmüştü. P50 serisi için de benzer bir durumum geçerli olacağı sık sık dile getirilirken, yakın zaman içerisinde yayınlanan reklamlarla P50 serinin Çin dışındaki pazarlarda da satışa sunulacağını görmekteyiz.

Ancak şimdilik söz konusu serinin Çin dışında hangi ülkelerde piyasaya sürüleceğini bilmiyoruz. Fakat son paylaşılan raporlarda P50 serinin her ülkede yüksek stok sayısıyla satışa sunulmayacağı konuşuluyor.

Güvenilir kaynakların servis ettiği bilgilere göre, P50 serisi modellerinin 4G destekli Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağı ifade ediliyor. Kamera tarafında da serinin önceki modellerinde olduğu gibi Leica kameralarını kullanacağını söylenen modellerin ultra geniş açı, telefoto ve 3D ToF sensörlerini de bünyesinde barındıracağı dile getiriliyor.

Bunun yanı sıra HarmonyOS 2.0 işletim sistemiyle kutudan çıkacağı söylenen P50 serisinin, ayrıca 66W hızlı şarjı da desteklemesi bekleniyor.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim