Huawei P50 Serisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Huawei P50 tanıtım tarihi ile ilgili bugüne kadar birçok kez sızıntı haberi yapıldı. Yapılan bu sızıntıların çoğunda da Temmuz ayının son haftası işaret edildi. Yeni P50 serisi modellerinin ne zaman tanıtılacağı merak konusuyken, bugün Huawei cephesinden beklenen resmi açıklama geldi. 

Huawei’nin CEO’su Richard Yu’nun açıklamasına göre P50 serisi 29 Temmuz’da Çin’de düzenlenecek olan lansmanla birlikte resmiyet kazanacağını görüyoruz.

Şimdilik, Huawei P50 serisi modellerinin özellikleri hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ancak şirketin resmi Weibo hesabı üzerinden yapılan açıklamada P50 serisinin mobll fotoğrafçılıkta yepyeni bir devri başlatacağına dikkat çekiliyor. Bu da P50 serisi modellerinin özellikle kamera özellikleriyle ön plana çıkacağı anlamına gelmekte.

Güvenilir kaynakların servis ettiği bilgilere göre, P50 serisi modellerinin 4G destekli Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacağı ifade ediliyor. Kamera tarafında da Sony’nin 1 inç büyüklüğündeki IMX 800 sensörüne ev sahipliği yapacağı belirtilen modellerin ultra geniş açı, telefoto ve 3D ToF sensörlerini de bünyesinde barındıracağı ileri sürülmüş.

Bunun yanı sıra HarmonyOS 2.0 işletim sistemiyle kutudan çıkacağı söylenen P50 serisinin, ayrıca 66W hızlı şarjı da desteklemesi bekleniyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim