iPhone 13 ile beklenen özellik nihayet gelebilir!

Android dünyasında deneysel özellikler görmeye alışık olsak da iPhone’lar için durum pek öyle değil. Apple genellikle bir özelliği son derece stabil hale getirmeden kullanmıyor. Şirket yıllarca bu politikayı benimsedi ve kullanıcılara stabil bir deneyim sunulsa da bazı özellikler eksik kaldı. Bu eksiklerden önemli bir tanesi olan always on screen özelliği, iPhone 13 ile nihayet gelebilir.

iPhone 13 ile always on screen özelliği bekleniyor

Güvenilir kaynakların iddiasına göre iPhone hayranlarının yıllardır beklediği always on screen yeniliği sonraki jenerasyonda bulunacak. Bu yeniliği daha önce Apple Watch ile görmüş olsak da iPhone’lar için gelmemişti. Görünüşe göre büyü bozulacak ve iPhone 13 özelliklerine bir yenisi eklenecek.

Always on screen, ekran kapalıyken; saat, tarih, pil durumu ve bildirimler gibi ikonları gösteren bir teknolojidir. Bu basit görüntüyü bir teknoloji olarak nitelendirmemizin ardındaki neden ekran teknolojisi oluyor. OLED temelli ekran teknolojilerinde siyah pikseller siyah olarak yakılmak yerine hiç yakılmaz. Bu sayede büyük enerji tasarrufu sağlanmış olur. Dolayısıyla always on screen özelliği, çok az güç harcayıp bildirimlerden sürekli haberdar olmanızı sağlayacak.


Always on screen

iPhone 13’ün ekran konusunda bir devrimi getirmesini bekliyoruz. Daha önceki iddialara göre yeni nesil iPhone, 120Hz ProMotion ekran teknolojisiyle gelecek. Bir iPhone çıktığında içerisinde en güçlü işlemci bulunmasına rağmen ekranların 60Hz tazeleme oranına takılması oyuncular için kötü bir deneyimdi. Nihayet 120Hz ekran ve güçlü işlemci kombinlenecek.

Sonraki jenerasyon iPhone’un ismi kesinleşmiş değil. Yine de bu iddialar, sonbahar aylarında tanışacağımız yeni iPhone için. Sonbahara yaklaştıkça cihaz hakkında daha kesin detaylar duyacağız.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim