iPhone 13’ün bir özelliği daha gün yüzüne çıktı

iPhone 13‘ün lansmanına az günler kala yeni nesil cihazlar hakkında daha fazla ayrıntı ve detay gün yüzüne çıkmaya başladı. DigiTimes tarafından hazırlanan bir rapor, şirketin bu nesilde Wi-Fi 6E standardını tanıtacağını belirtiliyor.

Yeni Wi-Fi 6E standardı aslında iPhone 11‘den beri mevcut olan Wi-Fi 6 ile aynı teknolojiye ve özelliklere sahip. Yeni iPhone’larda kullanılacağı iddia edilen standarttaki “E” harfinin ise “Genişletilmiş” anlamına geldiği ifade ediliyor. Yani bu durumda Wi-Fi 6’nın 6 GHz‘e genişletilmiş oluyor.

6 GHz bağlantı hızından beklentiler büyük!

TP-Link’in bir blog gönderisinde göre 6 GHz, 5.925 GHz ile 7.125 GHz arasında değişen ve 1.200 MHz‘e kadar ek spektruma izin veren frekans bandı olarak öne çıkıyor. Buna göre 6 GHz frekansına erişimin, daha fazla bant genişliği, daha yüksek hızlar ve daha düşük gecikme süresi sağlayarak AR/VR, 8K akış gibi gelecekteki yenilikler için kaynak açtığı belirtiliyor.

Ayrıca DigiTimes’a göre Qualcomm, Broadcom ve MediaTek, RF ön uç modülleriyle eşleştirilmesi gereken Wi-Fi 6E çekirdek yongalarının üretimini ticarileştirdi. Ek olarak DigiTimes’ın haberinin, DylanDkt’in bu hafta yayınladığı yayınladığı, yeni iPhone’ların yalnızca Pro modellerinin LiDAR tarayıcıya sahip olacağını bildiren haberi de doğruluyor.

Bunun dışında iPhone 13’ün daha küçük çentikli, A15 çipli ve yeni kamera sensörlü dört yeni modele sahip olması bekleniyor. Yeni nesil iPhone’ları siz nasıl bekliyorsunuz? Sizce beklentileri karşılayabilecek mi?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim