Oyun - Gamer

İptal edilen Örümcek Adam oyunu yıllar sonra ortaya çıktı

Tobey Maguire imzalı Örümcek Adam film serisi 2002 yılında hayata geçti. Toplamda üç filmlik bir arşiv yaratan yönetmen Sam Raimi, 2007’de çıkan son filmle efsaneye son noktayı koydu. Fakat ekibin, dördüncü bir Spider-Man filmi çekmek için hazırlandığı biliniyordu.

2011’de vizyona girmesi planlanan Örümcek Adam 4, elbette ki hiçbir zaman hayata geçmedi. Ancak yine de şirket, henüz pre-production (üretim öncesi) aşamasında olan filme özel bir video oyunu tasarlamaya başlamıştı bile. Radical Entertainment tarafından geliştirilen oyundan ilk kayda değer görüntüler, yıllar sonra karşımıza çıktı.

Örümcek Adam 4 oyunu nasıl görünüyordu?

Obscure Gamers adlı YouTube kanalı, gizemli Örümcek Adam oyunu için 18 dakikalık bir video paylaştı. Başlıktan da anladığımız üzere, geliştirme aşaması tamamlanamayan yapımın hiçbir zaman ismi de belli olmamış. Tıpkı film gibi oyun da kötü bir kadere sahip olarak rafa kaldırılmış.

İptal edilen Spider-Man 4 oyunu PlayStation 3, Xbox 360, PC, Wii ve Nintendo DS platformlarında yayınlanacaktı. Oyunun çıkış tarihi ise film ile aynı anda, yani Mayıs 2011’de gerçekleşecekti. Tabii ki de Sony ve Columbia Pictures arasında anlaşmazlıklar yaşanana dek…

İki şirket yıllar sonra The Amazing Spider için yeniden bir araya gelse de Tobey Maguire’ın Örümcek Adam kostümüyle karşımıza çıktı seri hiçbir zaman geri dönmedi. Filmde olduğu gibi, şirketler böyle bir oyunun çıkmasına da gerek olmadığı düşüncesine girdi.

Peki ya siz Örümcek Adam 4 oyunu ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Yukarıdaki videoya göz atarak oyunla ilgili görüşlerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim