[Kesin Çözüm ] BlinitializeLibrary başarısız 0xc00000bb Hatası

Öncelikle herkese merhabalar dostlar, biliyorum bu sorundan dolayı kafayı yemek üzeresiniz, bakmadığınız, araştırmadığınız konu kalmadı ama kardeşiniz kendi yöntemleri ile sorunu çözdü ve internette bir çok yere bakıp saçma sapan uygulamalar yapmaktan sizi kurtardı 🙂

Öncelikle bu hatayı neden ve nasıl aldım bilmiyorum, bu hatayı discordda arkadaşlar ile konuşurken birden ekranın mavi olması ve daha sonra bilgisayarın kapanması sonucu aldım. Bilgisayarımı tekrar açmaya çalıştığımda ” blinitializelibrary failed 0xc00000bb” şeklinde bir hata ile karşılaştım ve bende sizler gibi internette dolanan saçma sapan çözüm önerilerine baktım ve hepsini de denedim bir sonuca varamadım ve tam SSD diskimi garantiye göndermek üzereyken aklıma taaa eskilerden kalma bir fikir geldi ve denemek istedim.

NOT : Öncelikle şunu belirtmek isterim, benim göstereceğim yöntem onarma değildir, SSD kartınızı fabrika ayarlarına döndürerek çalışmasını sağlamaktadır. Bu uyarımı dikkate alarak işlemleri yapınız, aksi taktirde tüm hard diskinizde bulunan veriler silinecektir.

Şimdi bu işlem için bir format CD’si yada bir format USB’si bulmanız gerekiyor, daha sonra normal format atar gibi işlemlerimize devam edeceğiz, geri kalan kısımları resimler ile anlatacağım. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra bilgisayar markanıza göre F2-F10 yada delete tuşları ile BİOS ekranına girdikten sonra ilk açılış olarak USB’mizi yada CD’mizi seçiyoruz. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bilgisayarımız açılıyor ve format ekranına geliyor.

Format ekranımızda ise aşağıdaki adımları uyguluyoruz ;

Bu ekrana geldiğimizde sırası ile aşağıdaki işlemlere devam ediyoruz

SHIFT + F10 tuşlarına basın (Bazı bilgisayarlarda Fn + Shift + F10). Ms-DOS komut istemi açılacak sırasıyla:
1. diskpart yazın enter’layın.
2. list disk yazın enter’layın.
3. select disk 0 yazın enter’layın (Burada birden çok disk çıkabilir. Hangi diski seçtiğinize dikkat etmelisiniz).
4. clean yazın enter’layın. (NOT: Bu işlemi yaptığınızda sürücünüz fabrika ayarlarına döndürülür. )

Sonuç Çıktığız Aşağıdaki gibi olacak ;

Bu işlemin ardından bilgisayarı tekrar başlatıp format atabilirsiniz ve aldığınız hatalardan ömür boyu kurtulabilirsiniz 🙂 Dediğim gibi internette bir çok araştırma yaptım ve bu saçma şeyin çözümünü kendi çabamla bu şekilde buldum. Umarım yardımcı olmuşumdur. Herkese bol sorunsuz günler dilerim 🙂

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim