Genel Haberler

KPSS sonuçlarını bekleyen öğrenciler, Twitter’da buluştu

Her sene olduğu gibi, bu yıl da KPSS sonuçları gündemin bir numaralı maddesi haline geldi. Toplamda 1 milyonu aşkın öğrencinin dahil olduğu sınav, ülke genelinde de en çok beklenen gelişmeler arasında yer almakta. Taban ve atama puanlarının açıklanacağı gün ise geldi çattı diyebiliriz. Pek çok öğrenci ÖSYM tarafından ilan edilen gün öncesi stresini sosyal medya platformu Twitter‘da attı.

KPSS sonuçları nerden öğrenilir?

Merakla beklenen sonuçlar ÖSYM‘nin sonuc.osym.gov.tr sayfası üzerinden yayınlanacak. Bununla birlikte adayların tek yapması gereken, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapmak. Ayrıca sonuçlar, bilgisayardan olduğu gibi mobilden de görüntülenebilir olacak. Sonuçlar açıklanınca platform üzerinden adaylar, doğru ve yanlış sayılarına da bakış atma imkanına sahip olacak.

Normal şartlarda KPSS sonuçları için 16 Eylül tarihini hedef gösteren ÖSYM, adaylara tam olarak bir saatten söz etmedi. Bu nedenle gergin bir bekleyiş sürerken, bazı öğrenciler sürekli ilgili sayfaları kontrol etmeye başladı. Bu durum karşısında komik anlarda yaşanırken, pek çok adayın Twitter üzerinde yaptığı paylaşımlar, KPSS 2021′i gündemin arasına sokmayı başardı. İşte o paylaşımlardan birkaçı:

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim