MediaTek Helio G96 ve G88 Çipsetleri Duyuruldu

MediaTek tarafından Helio G serisinin yeni üyeleri olan G96 ve G88 duyuruldu. Her iki çipsetin de ekrandaki iyileştirmeler ve genel işletim sistemi deneyimi ile birlikte mobil fotoğrafçılık düşünülerek tasarlandığı ifade ediliyor.

Helio G96, animasyon ve kaydırma açısından sorunsuz bir deneyim sağlamak için Full HD+ çözünürlüğe kadar 120 Hz ekranı ve 108 MP’ye kadar kamerayı ve destekliyor. Diğer yükseltmelerden birisi de Cat 13 ile daha yüksek indirme hızlarına sahip LTE. Oyun söz konusu olduğunda ise çipset HyperEngine 2.0 Lite oyun teknolojisi sayesinde selefinin sunduklarını sürdürmek için üretilmiş.

Helio G88 ise önceki nesil ile 48 MP’nin ardından 64 MP’ye kadar ana kameraları destekliyor. Ayrıca, elektronik görüntü sabitleme teknolojileri gibi bazı şık fotoğrafçılık özellikleriyle birlikte çift kameralı bokeh yakalamaları yapabiliyor. Çipset, önceki modelde bulunan özelliklerin aynısı olan 2.0 GHz’e kadar saat hızına sahip iki Arm Cortex-A75 CPU içeriyor. Ayrıca 90Hz ekranlar desteklenirken HyperEngine 2.0 Lite desteğine yer verilmiş.

MediaTek, her iki çipetin de fiyatlandırması ve bulunabilirliği hakkında henüz bir bilgi vermiyor.

Diğer taraftan, OnePlus Nord 2’nin MediaTek Dimensity 1200 AI ile geleceğini hatırlatalım.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim