Oyun - Gamer

Microsoft cephesinden Fable ve Forza Horizon severlere kötü haber

Microsoft’un kendine has iki önemli oyun serisi olan Fable ve Forza / Forza Horizon’un yapımcısı Playground Games cephesinde beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Şirketin bünyesinde yaklaşık 12 yıldır çalışan ve firmanın eş kurucusu olarak da bilinen Gavin Raeburn, beklenmedik bir anda Microsoft bünyesinden ayrıldığını açıkladı.

Gelişme, Microsoft tarafından duyuruldu

Bugün itibarıyla resmi Xbox blogu aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Microsoft, Playground Games’in kurucu ortaklarından biri olan Gavin Raeburn‘ün artık Microsoft ve Playground çatısı aldında çalışmayacağını doğruladı. Forza Horizon sonrasında Microsoft tarafından resmen satın alınan Playground Games’in başına, yeni dönemde, şirketin diğer ortak kurucusu Trevor Williams geçecek.

Video oyun endüstrisinin emektarlarından biri olarak bilinen Raeburn, Commodore 64‘ün piyasaya sürülmesinin hemen ardından bünyesine katıldığı Codemasters şirketinde yaklaşık 25 yıl boyunca görev aldı. Playground Games’i kurmadan önce DIRT, Grid ve F1 gibi birçok hit yarış oyununun yapımında yer alan Raeburn, kurucu ortakları Trevor Williams ve Ralph Fulton ile birlitke Forza Horizon gibi tarihin en başarılı serilerinden birine imza attı.

Playground tarafından yeniden geliştirilme aşamasında olan Fable’ın da başında yer alan Raeburn, böylece bu iki projenin de yapımından ayıldı. Bu anlamda, Microsoft tarafından Fable’ın yeni oyununun akıbeti ve Raeburn’ün yeni dönemde nasıl bir firmada görev alacağına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Peki sizler bu beklenmedik gelişme ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺