Oyun - Gamer

Microsoft Flight Simulator’un Xbox’da ne kadar yer kaplayacağı belli oldu

Geçtiğimiz ay Microsoft Flight Simulator‘un Xbox Series X|S‘e geleceği duyurulmuştu. Hatta geliştirici ekip oyunu Xbox’a uygun hale getirebilmek için oyun motorunu tekrardan yazdı ve performansı en verimli hale getirdi. Bu geliştirme süreci yalnızca Xbox‘a özel olmadı, aynı özellikler Flight Simulator’un çıkışı ile birlikte PC için de gelecek.

Microsoft Flight Simulator’un Xbox üzerindeki boyutu 90 GB’dan biraz fazla

Oyunun dosya boyutu, Twitter kullanıcısı Idle Sloth tarafından ortaya çıkarıldı. Sloth, Xbox Mağaza sayfasında “Game Pass ile Yönet“i seçince Flight Simulator‘un yükleme boyutu ile karşılaştı. Microsoft Flight Simulator, Xbox Series X|S’te 97.2 GB bir alan kaplayacak. Ayrıca bu dosya boyutu oyunun standart sürümüne ait. Diğer versiyonlarında daha fazla depolama alanı isteyecektir ve her güncellemede dosya boyutu artacaktır. Geliştirici ekibin oyun motorunu tekrar yazması ve oyunu sık sık geliştirmesi dosya boyutunun biraz düşürülmesini sağladı. Oyun daha önce PC’de 100 GB‘ı geçiyordu ve bu bazı oyuncular için sorun oluşturabiliyordu.

Geliştirici ekip ülkeler üzerinde sık sık görsel revizyonlar yapabiliyor. Geliştirici Asobo, en son Japonya, ABD, Fransa, Benelüks, Birleşik Krallık ve İrlanda gibi ülkeler için görsel revizyonlar yaptı. Microsoft Flight Simulator, 27 Temmuz‘da Xbox Series X|S ve Game Pass’e geliyor.

Ayrıca Flight Simulator bu yıl 19 Kasım‘da Xbox Series X|S ve PC için Top Gun ek paketini alacak. Paramount Pictures‘ın yakın zamanda çıkacak olan Top Gun: Maverick filmine bağlanacak olan ek paket, oyunculara “ABD Donanmasında pilot olmanın nasıl bir şey olduğu” konusunda ilk elden bir deneyim sunmayı vaat ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺