Windows

Microsoft’tan Windows 11’e bir yeni özellik daha geliyor

Windows 11, son zamanlarda hangi uygulamaların web kameranız gibi hassas donanım parçalarına eriştiğini görmenize olanak tanıyan yeni bir gizlilik aracına sahip olmak üzere. özellik şu anda test aşamasında.

Gizlilik Denetimi özelliği, Microsoft’un Kurumsal ve İşletim Sistemi Güvenliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Weston tarafından tanıtıldı ve Windows 11’in yeni bir önizleme yapısında kullanılabilir durumda olduğu açıklandı. Bu özellik, işletim sisteminin ilk önizleme sürümlerinin ilerletildiği Dev Channel’da test ediliyor.

Özellik Ayarlar (Gizlilik ve güvenlik > Uygulama izinleri) altında bulunuyor ve örneğin bir önceki hafta hangi uygulamaların mikrofonunuza veya belki de kameranıza eriştiğini görmek için son etkinliklerin bir listesini sunuyor. Potansiyel olarak şüpheli herhangi bir etkinliği kontrol etmek için arama da yapabiliyorsunuz.

Ayrıca araç, kişilerinize erişen uygulamalar veya konumunuz, telefon görüşmeleri ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılar hakkındaki bilgileri de kaydediyor. Her durumda, kullanıcıya, söz konusu donanıma veya işleve yapılan erişimin tam saati ve tarihi de bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺