Oyun - Gamer

Microsoft’tan Xbox kullanıcılarını üzen hareket!

PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’in tanıtılmasıyla dokuzuncu nesil konsol savaşları da resmen başladı. Bu durum, şirketler arasındaki rekabeti artırmanın yanı sıra PS4 ve Xbox One için de yolun sonuna gelindiğinin göstergesi oldu. Hem Microsoft hem de Sony, yeni nesle odaklanarak eski ürünlerini ikinci plana attı.

Her ne kadar iki şirket de eski konsollarını desteklemeye devam edeceğini açıklasa da bu durum sonsuza kadar devam sürmedi. Son yapılan açıklamaya göre Microsoft, sevilen Xbox One serisinin üretimini durdurdu. İşte ayrıntılar…

Microsoft, Xbox One üretimini durdurdu

Aslında bu şirketin bu yönde attığı ilk adım değil. Microsoft ilk olarak Series X/S‘in çıkışından önce disksiz One S ve One X‘in üretimini durdurmuştu. Böylelikle yeni üretim yapmayan firma, perakendecileri stokları tüketmeye yönlendirdi. Bu kararın ardındaki en büyük neden ise satışlarda elde edilen başarılar.

Bildiğiniz gibi Xbox Series S, 299 dolarlık fiyatıyla oldukça uygun fiyatlı bir alternatif sunuyor. Bu sayede kullanıcıların 250 dolarlık eski nesil konsolu almasına gerek kalmıyor. konuyla ilgili konuşan Xbox Pazarlama Direktörü Cindy Walker, şu ifadeleri kullandı.

Xbox Series X/S üretimine odaklanmak için tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduk. Böylelikle kullanıcılar, kafa karışıklığı yaşamadan uygun fiyatlı S ya da X arasında seçim yapabilecek.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce hangi konsolu tercih etmek daha mantıklı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺