NBA 2K22 duyuruldu: İşte çıkış tarihi ve fiyatı

Basketbol tutkunlarının saha dışındaki aktivitelerinden biri NBA oynamak. Electronic Arts’ın geliştirdiği NBA video oyunu serisi en sevilen 2K Games yapımları arasında. Kendini kanıtlayan bu spor oyununun 2022 ayağı olan NBA 2K22, çıkış tarihi, Steam fiyatı ve fragmanı ile birlikte duyuruldu.

NBA 2K22 özellikleri neler?

Bu defa oyunda bulunan takımların ve oyuncuların değişmesinden fazlası yapılıyor. NBA 2K22, bizim dikkatimizi en çok paketleriyle çekti. Ubisoft başta olmak üzere pek çok oyun stüdyosu oyunlarını birden fazla paket ile satışa çıkarıyor. Bu paketlerin fiyata oranla ne kadar oynanabilirlik sunduğu hep tartışma konusu oldu. 2K Games’in NBA 2K22 için sunduğu paketlerin içerik kalitesinden ilerleyen günlerde haberdar olacağız.


NBA 2K22

Dončić, oyunun standart ve cross-gen bundle paketlerinin kapağında görünüyor. Standart pakette oyunun eklentisiz yapısı bulunuyor ve cross-gen bundle, Xbox ya da PlayStation konsolunuzun eski ve yeni nesillerinde oyunu oynayabilmenizi sağlıyor. Yani konsol yükseltmesi yaptığınızda oyunu tekrar satın almak yerine daha düşük bir ücret ödüyorsunuz.

Bu konuda eleştirilebilecek nokta, ücretsiz yeni jenerasyona yükseltme olmaması. Yeni nesil konsollara sıcak bakılması için oyun stüdyoları sonraki nesle geçen kullanıcılar için ücretsiz yükseltme sunmakta. Böyle bir eksiğin söz konusu olması, ilerde sonraki nesle geçmeyi düşünenler için bir dezavantaj.

Oyunun üçüncü paketi ise WNBA 25th Anniversary Special Edition olarak adlandırılıyor. Adından da anlaşılabileceği üzere bu paket, NBA 2K serisinin geçen 25 yılıyla ilgili öğeleri içermekte. Bu paket fiziksel olarak satıldığı için ülkemizde satın alınılabileceğinden emin değiliz.

25. yıla özel olan paketle ilgili özel detaylardan biri de kapağında NBA 2K’daki ilk kadın atlet olan Candace Parker’ın olması.

NBA 2K22 fragmanı

NBA 2K22 çıkış tarihi

Oyun 10 Eylül’de çıkacak, yani beklememiz gereken iki ay var. O zamana kadar NBA 2K21’i alıp oynama yoluna da gidebilirsiniz. Buradaki en büyük ayrım iki oyunun fiyatlandırması oluyor.

NBA 2K22 fiyatı

Fiyat konusundaki bilgilendirme ülkemiz için yetersiz durumda. Şu an elimizdeki tek fiyat verisi, NBA 2K22 Steam sayfasında standart paketin 429 TL’den ve 75. yıl özel paketinin 709 TL’ye satılacağı. Oyunun diğer platformları PS4 ve 5, Xbox One, Xbox Series X|S ve Nintendo Switch için fiyat bilgisi henüz yok.

Duyuru henüz yeni yapıldığı için fazlaca detaya sahip değiliz. İlerleyen günlerde oyun hakkındaki nihai detaylara kavuşacağız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim